به گزارش برق نیوز؛ اين مدل آبگرمكن هاي خورشيدي از تكنولوژي لوله هاي تحت خلأ بهره مي گيرند. لوله هاي خلأ به صورت شيشه اي دو جداره مي باشند كه مابين دو جداره خلأ است و سطح بيروني جداره داخلي از پوشش جاذب انرژي خورشيدي اندود شده است.

در اين آبگرمكن های خورشیدی وکیوم، لوله هاي خلأ به صورت مستقيم وارد مخزن شده اند. آب، درون مخزن و لوله ها را پر مي كند . در اثر تابش آفتاب بر روي لوله هاي شيشه اي، آب درون لوله ها گرم مي شود، آب گرم به دليل كمتر بودن چگالي اش نسبت به آب سرد به سمت بالا حركت مي كند و يك چرخش طبيعي بين لوله هاي شيشه اي و مخزن تشكيل مي شود و آب مخزن به سرعت گرم مي شود.

مخزن ذخيره در اين محصول از جنس استيل است كه با فوم تزريق شده پرفشار عايق شده است. به نحوي كه آب گرم توليد شده در طول روز مي تواند به مدت 72 ساعت حفظ شود. همچنين به دليل خلأ موجود در لوله هاي شيشه اي، اين محصول مي تواند در سرماي زمستان بدون نياز به ضديخ كار كند و آب درون لوله هاي شيشه اي يخ نمي زند.

قسمت های مختلف لوله های وکیوم تیوپ انواع لوله های وکیوم تیوپ که نوع A با توجه به لایه مسی داخل آن از بازدهی بیشتری برخوردار است

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo