امرالله پارآد در آیین راه‌اندازی آزمایشگاه فنی و مهندسی برق دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با دانشگاه خلیج فارس تفاهم‌نامه همکاری دارد اظهار داشت: در راستای ارتقا سطح علمی دانشجویان و مشارکت در طرح‌های شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر این تفاهم‌نامه منعقد شده است.

به گزارش برق نیوز، وی با بیان اینکه آزمایشگاه فنی و مهندسی توزیع برق در دانشگاه خلیج فارس دارای امکانات لازم و مهندسی است گفت: در این آزمایشگاه فنی و مهندسی،  برق 11 کیلو ولت  به 20 کیلوولت و تست‌های مختلف و آنالیز مهندسی انجام می‌شود.

عضو هیئت علمی گروه برق دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز با بیان اینکه شبیه سازی سیستم قدرت در دانشگاه خلیج فارس بوشهر راه‌اندازی شده گفت: علاوه بر راه‌اندازی سیستم شبیه سازی آزمایشگاه فنی و مهندسی برق در این دانشگاه ایجاد شده که از تولید تا مصرف خدمات آموزشی ارائه می‌کند.

رحمان دشتی با بیان اینکه برای راه‌اندازی آزمایشگاه فنی و مهندسی برق دانشگاه خلیج فارس بوشهر 40 میلیارد ریال هزینه شده افزود: در این آزمایشگاه انتقال، ایستگاه فوق توزیع، خط انتقال، خط توزیع و حفاظت کامل برای دانشجویان بصورت عملی ارائه می‌شود.

وی گفت: آزمایشگاه شبکه‌های توزیع برق وسیستم شبیه ساز قدرت  یا سیمولاتور شامل ژنراتور، ترانسفورماتور و خطوط انتقال است و مشخصه‌های قسمت‌های مختلف را به صورت واقعی مدل سازی می‌کند.

عضو هیئت علمی گروه برق دانشگاه خلیج فارس بوشهر  خاطر نشان کرد: این آزمایشگاه و سیستم برای استفاده کارکنان مدیریت انرژی، اپراتورهای نیروگاه پست‌های برق، پرسنل تعمیرات و دانشجویان و محققان بسیار مفید است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo