به گزارش برق نیوز، فلاح با بیان این‌که در شهر تهران دو نیروگاه طرشت در منطقه ستارخان با ظرفیت 40مگاوات و نیروگاه بعثت در جنوب تهران با ظرفیت 210 مگاوات فعالیت می‌کنند، افزود: این نیروگاه‌ها با گاز که سوخت پاکی است، تغذیه می‌شوند.

وی ادامه داد: مابقی نیروگاه‌ها اطراف شهر تهران هستند که گازوئیل مصرف می‌کند، اما این نیروگاه‌ها تحت کنترل ما قرار دارند.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای تهران با بیان این‌که مصرف برق تهران 6500مگاوات است، ادامه داد:تنها نیروگاهی که از مازوت که بیشترین میزآن آلودگی را دارد تغذیه می‌کند نیروگاه شهید رجایی در دشت قزوین است.

فلاح در خصوص راهکارهای انجام شده برای کاهش آلودگی نیروگاه شهید رجایی تصریح کرد: ظرفیت این نیروگاه 250مگاوات است، اما به منظور رعایت مسائل زیست محیطی تولید آن را به 160 مگاوات کاهش دادیم.

وی با بیان این‌که مازوت بیشترین میزان آلودگی را نسبت به گازوئیل و گاز دارد، افزود: اگر وزارت نفت به تمام نیروگاه‌ها گاز بدهد کار خوبی است، اما واقعیت این است که این وزارتخانه از تامین گاز تمام نیروگاه‌ها ناتوان است و نمی‌توان از آن انتظار داشت.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای تهران در خصوص نیروگاه‌هایی که خارج از شهر تهران هستند و میزان تاثیر آلودگی آنها اظهار کرد: با توجه به این‌که این نیروگاه‌ها خارج از محیط تهران واقع شده‌اند نمی‌توان آلودگی شرایط فعلی تهران را به این نیروگاه‌ها نسبت داد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo