به گزارش برق نیوز به نقل از آنا، علیرضا کفش‌کنان با بیان اینکه کلیات طرح ادغام وزارت نیرو و پیوستن بخش برق به وزرات نفت خوب است، افزود: البته بحث اصلی چگونگی این ادغام است چرا که تجربه ادغام سایر وزارتخانه‌ها خوب نبودند.

وی تصریح کرد: ادغام بخش بازرگانی و تجارت با صنعت و معدن موجب شد تا یک وزیر نتواند به درستی بر همه حوزه‌ها تمرکز کند. پیش‌تر هم بخش صنعت و معدن با یکدیگر ادغام شدند که این امر موجب به حاشیه رانده شدن بخش معدن در مقابل صنعت شد.

کفش‌کنان بیان کرد: اگر طرح ادغام وزارت نیرو به گونه‌ای اجرا شود که برق به عنوان حوزه اصلی انرژی قرار گیرد، طرح مناسبی است.

این فعال صنعت برق اضافه کرد: ادغام وزارت نیرو چند سالی است که مطرح می‌شود اما با وجود پیگیری‌های دولت، عزم جدی برای این امر وجود ندارد. تنها هر از گاهی این بحث مطرح شده و پس از مدتی به فراموشی سپرده می‌شود.

وی ادامه داد: در این ادغام وظایف بخش آب به دو گروه محیط زیست و جهاد کشاورزی واگذار می‌شود که به نظر می‌رسد واگذاری آب به محیط زیست در وظایف این بخش اخلال ایجاد کند چرا که ممکن است با این ادغام نظارت فدای خدمات و اجرا شود.

دبیر انجمن برق کشور عنوان کرد: چنانچه قرار باشد که بخش آب از وزارت نیرو منفک شود، با فرض انحلال وزارت نیرو بهترین گزینه برای بخش آب همان وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

کفش‌کنان خاطر نشان کرد: با توجه به اتکای کشور به نفت نباید برق در مقابل این حوزه ضعیف دیده شود که در این صورت این ادغام به صلاح نیست.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo