به گزارش برق نیوز، صانیر در فعالیت مشترک (joint venture) با شرکت خصوصی «پلانت انرژی» پاکستان ضمن تاسیس و به ثبت رساندن شرکت مزرعه بادی «ایران پاک» در شهر کراچی، اقدام به ساخت نیروگاه بادی و تولید برق می کند.

مکان احداث این نیروگاه 50 مگاواتی در استان «سند» و 80 کیلومتری شهر کراچی است. برای احداث این تاسیسات 500 هکتار زمین از دولت محلی سند پاکستان به صورت اجاره 30 ساله گرفته شده است.

در ماه های گذشته فاز نخست پروژه خط انتقال فشار قوی 500 کیلوولت «شکارپور پاکستان» توسط شرکت صانیر به بهره برداری رسید.

پروژه شکارپور با فاینانس (تامین مالی) 24 میلیون یورویی بانک «جایکا»ی ژاپن تامین اعتبار شد و شرکت های NTDC و «برقاب» پاکستان به عنوان کارفرما و مشاور در آن حضور داشتند و شرکت «نتراکون» این کشور نیز به عنوان شریک، صانیر را همراهی کرده که با مشخصاتی نظیر طول خط 220 کیلو ولت 53 کیلومتر و خط 500 کیلو ولت 33 کیلومتر، با آغاز کار در سال 2014 در مدت دو سال و نیم تحویل شده بود.

شرکت بین المللی صانیر در بخش صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق فعالیت دارد که تاکنون بیش از 200 پروژه را در 22 سال فعالیت خود اجرایی کرده است.

این شرکت هم اینک 18 پروژه در بخش انرژی در کشورهای پاکستان، افغانستان، ارمنستان، عراق، سوریه، کردستان عراق، اتیوپی، سریلانکا و عمان به ارزش بیش از 860 میلیون دلار در دست اجرا دارد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo