به گزارش برق نیوز، کشور آمریکا در هفته گذشته شاهد نصب پره توربین های نخستین نیروگاه بادی این کشور در خارج از خشکی بوده است. این نیروگاه بادی که درون دریا ساخته شده قرار است تا در پایان سال جاری میلادی فعالیت رسمی خود را شروع کرده و به صورت کامل انرژی مورد نیاز یک جزیره را تامین کند.

این نیروگاه به نحوی طراحی شده است که می تواند توانی تا سقف 30 مگاوات را تولید کند که این میزان الکتریسیته برای تامین انرژی مورد نیاز 17 هزار خانه کافی خواهد بود. البته این رقم در برابر نیروگاه های مشابه در اروپا و به خصوص انگلستان عملا رقمی ناچیز به حساب می آید.

کشور انگلیس بیش از 100 توربین را بر روی نیروگاه بادی دریایی خود نصب کرده است که موجب می شود تا ظرفیت 11 هزار مگاوات انرژی الکتریسیته برای این نیروگاه ها به وجود بیاید.

کشور آمریکا در حال حاضر شاهد تامین 5 درصد از تمامی انرژی مورد نیاز خود توسط نیروگاه های بادی نصب شده در خشکی است که این میزان در سال 2015 میلادی به 70 هزار مگاوات رسیده است. حال با نصب این نیروگاه جدید، جزیره ای به نام جزیره بلاک می تواند شاهد تامین تمامی انرژی مورد نیاز خود به روشی کاملا پاک باشد.

این نیروگاه که از 5 توربین تشکیل شده و پروژه آن نیز با نام جزیره بلاک شناخته می شود، تقریبا در فاصله ای 5 کیلومتری از سواحل جزایر راد قرار دارد و انرژی آن قرار است تا برای مصرف یک هزار ساکن جزیره یاد شده به کار گرفته شود. ساکنان این جزیره پیش از این به استفاده از گازوئیل به عنوان منبع اصلی تولید برق دست می زدند و به کمک این نیروگاه می توان شاهد کاهش چشمگیر تولید گازهای گلخانه ای در این منطقه بود.

دولت آمریکا در حال حاضر برنامه نصب و راه اندازی 21 پروژه نیروگاه بادی دریایی را در دست کار دارد که موجب می شود تا در زمان تکمیل این پروژه ها شاهد تامین 15 هزار مگاوات الکتریسیته توسط آنها باشیم.

منبع: سینا پرس

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo