بربند با اشاره به اینکه آلمانی ها در حال بستن قرارداد با وزارت نیرو هستند و ظاهرا به مرحله تنظیم قرارداد خرید تضمینی با آن ها هستند، در پاسخ به این سؤال که ظاهراً احداث نیروگاه خورشیدی از سوی آلمان ها به بن‌بست خورده است، گفت: این موضوع و یا هر مشکلی که عنوان می‌کنید، از سمت ما نبوده است، اما به هر حال هنوز وزارت نیرو با شرکت آلمانی سازنده نیروگاه خورشیدی در حال مذاکره برای خرید تضمینی برق است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران ادامه داد: قرار است این شرکت آلمانی نیروگاه خورشیدی تا سقف 500 مگاوات را در تهران احداث کند.

وی اظهار امیدواری کرد که مشکلات تا 2 یا 3 ماه آینده حل شود، اما باز هم تأکید می‌کنم از نظر فنی و آنچه که مسئولیت شرکت توزیع برق استان تهران که همانا تامین زمین مورد نیاز نیروگاه بوده و کمکی که باید می‌کرده انجام شده است.

بربند افزود:‌ به هر حال بحث خرید تضمینی برق از سوی ایران را سانا (سازمان بهره وری انرژی ایران) پیگیری می‌کند و اگر سانا این قرارداد را نهایی و با شرکت آلمانی به توافق برسد، قرارداد امضا می‌شود.

وی افزود: اجرای این پروژه علاوه بر ورود سرمایه و تکنولوژی به کشور، امکان تامین انرژی پاک در راستای پایداری محیط زیست را نیز فراهم می‌کند و از نظر مقوله پدافند غیرعامل نیز پایداری در شبکه برق استان در مواقع بحران را به همراه خواهد داشت.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo