به گزارش برق نیوز به نقل از مهر حبیب‌الله آصفی در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری شمال خوزستان در دانشگاه جندی‌شاپور دزفول، با بیان اینکه دزفول از نظر منابع آب، خاک، هوا و دانش بالای کشاورزی منحصربه‌فرد است، اظهار کرد: البته در سال‌های اخیر برخی مراکز تحقیقاتی دزفول به دلایلی از جمله سوء مدیریت و بحران‌های اقتصادی تقریباً به آخر کار خود رسیدند.

آصفی افزود: تلاش داریم تا یک نیروگاه ۸۰۰ مگاواتی برق خورشیدی در منطقه کهنک دزفول احداث کنیم که مذاکرات اولیه آن انجام شده و ۲۰۰ هکتار زمین نیز برای این امر در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه منطقه خوزستان مفتخر به وجود دانشگاه جندی‌شاپور است، عنوان کرد: این دانشگاه روز به روز بیشتر به سمت تحقیقات و پژوهش پیش می‌رود که جای تقدیر دارد و امیدوار هستیم به افتخارات این سرزمین اضافه کند.

خوزستان از کشور طلب دارد

فرماندار دزفول با بیان اینکه خوزستان به دلیل نقش مؤثر در جنگ تحمیلی از کشور طلب دارد، اظهار کرد: بسیاری از تولیدات و ظرفیت‌های کشور وابسته به خوزستان است اما متأسفانه این استان پس از جنگ به جایگاه و حق خود نرسیده است که باید از این نظر توجه ویژه‌ای به این استان شود چرا که خوزستان در تمام زمینه‌ها همیشه حرفی برای گفتن دارد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo