به گزارش “برق نيوز” به نقل از آنا، دکتر نقی شجاع هدف از این سرمایه‌گذاری مشترک را کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های انرژی در این دانشگاه عنوان کرد و گفت: این طرح با انجام مطالعات اولیه و تایید کمیته راهبردی دانش‌بنیان، پس از رفع ابهامات برای ارزیابی نهایی به هیات امنای استان و مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت ارسال شده است.

وی اظهار کرد: تجاری‌سازی فناوری، عاملی حیاتی برای رشد اقتصادی هر کشور است؛ تولید همزمان برق و حرارت و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان راهگشای ارتباط صنعت و دانشگاه است و می‌تواند زمینه ساز همکاری‌های گسترده‌تر واحدهای صنعتی با این واحد دانشگاهی باشد.

شجاع افزود: دستیابی به فناوری تولید انرژی با بهره‌گیری از کمترین مصرف سوخت، می‌تواند به گسترش توسعه در حوزه شهری کمک کند. این روند تولید انرژی مزیت‌های بسیاری دارد که علاه بر کمک به حفظ محیط زیست ، صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ سرمایه های ملی را در پی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به مزایای اقتصادی CHP، استفاده از این سیستم دارای جذابیت اقتصادی زیادی است. کشورهایی که دارای سهم بیشتری در آلودگی جهان و انتشار گازهای گلخانه‌ای هستند، مصرف کنندگان بالقوه این سیستم‌ها در آینده خواهند بود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo