به گزارش برق نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، ایرج صابری با اشاره به عملکرد امور 2 برق همدان در زمینه کاهش تلفات اظهار داشت: احداث 600 متر شبکه 20 کیلوولت هوایی و اصلاح 500 متر شبکه 20 کیلوولت از جمله اقدامات اجرایی است.

وی افزود: احداث 430 متر شبکه روشنایی معابر با پایه‌های 11 متری، نصب 8 دستگاه ترانس، تعویض 2 هزار و 589 کنتور در قالب اصلاح و بهینه از دیگر فعالیت‌های انجام شده امور 2 برق همدان است.

مدیر امور 2 برق همدان با اشاره به اصلاح و تعویض شبکه سیمی به کابل خودنگهدار به میزان 41 هزار و 500 متر خاطرنشان کرد: طی امسال شعاع تغذيه فيدرهاي 20 كيلوولت به تعداد 6 فیدر كاهش یافت.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات اصلاح شبکه توزیع بازار سنتی همدان، شبکه سرگذر، شبکه‌های داخل بازار، پاساژ قدس و استقلال، جایگزینی شبکه سیمی با کابل خودنگهدار برکناری کابل‌های متراژ بالا، نصب سینی کابل و دستک، نصب کابل خودنگهدار، نصب چراغ و … بوده است.

صابری عنوان کرد: اصلاح و جابجایی پایه‌های واقع در معابر عمومی به تعداد 140 اصله، سرویس شبکه روشنایی، رنگ‌آمیزی پایه‌های شبکه روشنایی معابر به تعداد 750 اصله و اصلاح و تعویض بیش از یک هزار و 500 مورد لامپ سوخته در مناطق مختلف از فعالیت‌های انجام شده در حوزه عملکردی است.

وی با اشاره به تعویض 14 تابلو فشار ضعیف در روستاها ابراز داشت: در راستای کاهش پیک شبکه همچنین لامپ‌های پرمصرف در محدوده بازار و سرگذر شناسایی و جمع‌آوری شد.

مدیر امور 2 برق همدان یادآور شد: نصب 150 دستگاه ارت جدید در اسلامشهر، حصار راه علی‌آباد و شهرک مدنی، بازدید و سرویس 200 دستگاه پست‌ هوایی و زمینی، اصلاح 3 هزار مورد اتصالات سست و کنترل و اصلاح ولتاژ انتهای فیدر به تعداد 150 مورد از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی با اشاره به جمع‌آوری 775 مورد برق غیرمجاز با مصرف یک میلیون و 998 هزار و 183 کیلووات ساعت یادآور شد: 493 کنتور دستکاری شده نیز تعویض و از آنها بهاء انرژی هدررفته اخذ شده است.

صابری با بیان اینکه 2 هزار و 155 انشعاب عادی و 14 انشعاب دیماندی در سال جاری به فروش رسیده است، گفت: در این مدت 2 هزار و 101 کنتور عادی و 14کنتور دیماندی نیز نصب شده است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo