به گزارش برق نیوز در این همایش که در روزهای 19 تا 21 اردیبهشت ماه  وبا  شعار “نقشه و اطلاعات مکانی، در خدمت برنامه‏ریزی و اقتصاد مقاومتی ” در محل سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار  شد؛ مقالاتی از حوزه آب و برق وزارت نیرو با عنوان بخش صنعت و انرژی با هدف انتقال تجارب دو حوزه تخصصیGIS و کاربرد GIS در صنعت آب و برق  مورد پذیرش قرار گرفت.
 شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ مقاله ای  با عنوان ” پیاده سازی سیستم بروزرسانی مکانیزه اطلاعات GIS ” از سوی سرکار خانم هما فامیل بهمنی در بخش مقالات کاربردی پذیرفته و بصورت شفاهی ارائه شد.

 در این همایش ضمن بررسی محورهایی از جمله  ژئودزی، هیدروگرافی، سنجش از دور، سیستم‌های اطلاعات مکانی، مدیریت بحران، عمران و آبادانی، آمایش سرزمین؛ نسبت به ارائه 50مقاله شفاهی،  18مقاله کاربردی، 140 مقاله پوستری، 20 کارگاه آموزشی، 19گزارش فنی اقدام شد.

 گفتنی است تشکیل ده کارگروه‌ کاربردی، در چهار مقوله مقالات کاربردی، کارگاه‌های علمی وعملی، گزارشات فنی و سخنرانی‌های کلیدی  و همچنین ارائه آخرین فناوری‏ها و دستاوردهای عرصه ژئوماتیک، در نمایشگاهی به وسعت بالغ بر 1500 متر مربع با مشارکت بخش‏های مختلف دولتی و خصوصی از جمله برنامه های این همایش سه روزه بوده است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo