به گزارش برق نیوز، دكتر عليرضا حسين آبادي درچهارمين كنفرانس ملي سامانه اطلاعات مكاني (جي آي اس) در صنعت آب و برق بابیان این مطلب افزود:استفاده از GIS لازمه رشد صنعت آب و برق است.

وی اظهار کرد: سیستم اطلاعات جغرافیایی (جی آی اس) در فعالیتهای صنعت آب و برق نیازمند بهره برداری مناسب از منابع و امکانات است تا بر اساس اطلاعات دقیق ، به روز و قابل اعتماد ، تصمیمات مناسبی در این راستا اتخاذ شود .

معاون دفتر فناوري اطلاعات وزارت نيروبا بیان اینکه باید از کلیه ظرفیت های موجود برای ارتقای دانش GISاستفاده کرد،افزود: از طریق برنامه ریزی و آموزش بیشتر ، می توان از مزایای کاربردی این سیستم استفاده مطلوب را داشت .

رییس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان مرکزی هم در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته در خصوص کنفرانس گفت:سیستم اطلاعات جغرافیایی مجموعه ای از ابزار قدرتمند برای ذخیره و بازیابی اطلاعات در آینده ، تبدیل و نمایش داده های فضایی از جهان واقعی است.

مهندس محمد اله دادافزود: در برخی کشورها GIS در واقع بستری است برای آمارگیری و برنامه ریزی، یعنی  برای آمارگیری مجدد چنانچه اطلاعات GIS کامل باشد از همان بستر بهره می گیرند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به اینکه بسیاری از خدمات با به کارگیری GIS ساده تر و کاراتر و اثر بخش تر خواهند بود،افزود:به دلیل تاثیر پدیده های جوی برارائه خدمات صنعت آب وبرق در سراسر کشور نیازمند بروز رسانی و توسعه این سیستم هستیم.

“سعيد موسايي” رييس مركز برنامه‌ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات استانداری مرکزی در این جلسه حمايت استانداري مركزي از برگزاري چهارمين كنفرانس ملي سامانه اطلاعات مكاني در صنعت آب و برق در اراك را اعلام کرد .

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo