به گزارش برق نیوز، محمدرضا صحتی در حاشیه آیین امضاء تفاهم نامه همکاری سازمان ها در کاهش فقر، از استقبال کمیته امداد برای اختصاص تسهیلات خرید پنل خورشیدی ویژه مددجویان آن سازمان خبر داد و اظهارداشت :امیدواریم شرایط ویژه خرید برق از نیروگاههای کوچک زیر پنج کیلووات ، باعث شود تا تولید برق از این نعمت خداوندی توسعه یابد.

 وی افزود: در حال حاضر با سرمایه گذاری علاقمندان به نصب پنل های فتوولتاییک ، شرایط خرید تضمینی هر کیلووات انرژی تولیدی 8000ریال توسط وزارت نیرو وجود داشته در این در حالی است که متوسط فروش برق در کشور600 ریال است.

 این مسئول با بیان اینکه توسعه انرژی های تجدید پذیر در کشور افزایش امنیت عرضه انرژی ، کاهش میزان گرمایش زمین ، رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال را به دنبال دارد ، تصریح کرد: در کنار تامین مسکن مددجویان و افزایش مشارکت مردمی در کاهش فقر توسط کمیته امداد امام خمینی، مسئله اشتغال و خودکفایی است که در تفاهم نامه با توزیع برق ، موضوع خرید تضمینی هر کیلووات انرژی از مددجویان مطرح شده است.

صحتی با اذعان به اینکه خدمت به مردم بی بضاعت و نیازمند حد ومرزی ندارد ، در آستانه هفته دولت این نکته را متذکر شد: خرید تضمینی برق تولید شده از انرژی پاک و عاری از هر آلودگی زیست محیطی ، اقدام ارزشمند دولت برای متنوع سازی منابع تولید برق ، تنوع بخشی به سند انرژی و کمک به کشور در بحث امنیت ملی و شرایط بحران است.

 وی افزود : تعداد شغل ایجاد شد به ازای یک مگاوات برق تولیدی از منابع تجدید پذیر به صورت تقریبی معادل دو برابر تعداد شغل ایجاد شده توسط نیروگاه های متعارف است.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد نگاه ویژه به موضوع انرژی های تجدید پذیر را مهم خواند و تصریح کرد: امیدواریم با آموزش نیروهای متخصص در این حرفه ، توسعه آموزش عالی کشور با مباحث انرژی های نو و ایجاد نگاه ویژه به توسعه بازار انرژی های تجدید پذیر ، شاهد رشد و توسعه آن باشیم.

منبع: قدس آنلاین

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo