به گزارش برق نیوز, هیات سرمایه گذاران چینی متشکل از چهار سرمایه گذار به منظور امکان سنجی اولیه برای احداث نیروگاه خورشیدی به ساوه سفر کردند تا بررسی جدی سرمایه گذاری در حوزه انرژی را در این شهرستان در دستور کار قرار دهند.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار شهرستان ساوه گفت: این شهرستان به دلیل موقعیت وِیژه صنعتی و قرارگرفتن در مسیر پایتخت ایران همواره مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران است.

محمد بهاروند اظهار کرد: دولت با ایجاد منطقه وِیژه اقتصادی به دنبال جلب مشارکت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی در شهرستان ساوه است و دوران پساتحریم ظرفیت مناسبی برای بهره گیری از فناوری های نوین خارجی و افزایش نرخ شاخص های ارزش افزوده است.

وی بیان کرد: بسترهای خدماتی لازم برای استقرار سرمایه گذاران خارجی فراهم است و دستگاه های اجرایی تا حد امکان حمایت های لازم را برای حضورآنان در دستورکار دارند.

فرماندار ساوه اضافه کرد: وجود نیروی های کارآفرین و خلاق و فعالیت صنایع زیر دستی در دیگر زنجیره های تولید نیز از دیگر مزیت های بالقوه شهرستان ساوه است که می تواند روند سرمایه گذاری خارجی را در این خطه تسهیل کند.

بهاروند ادامه داد: معافیت های مالیاتی و ایجاد مشوق های سرمایه گذاری برای کارآفرینان داخلی و خارجی نیز از دیگر راهکارهای دولت تدبیر و امید برای رونق اقتصاد داخلی و رشد تولید ناخالص ملی است.

هیات سرمایه گذار چینی در ادامه سفر خود به شهرستان ساوه از نخستین شهرک تجارت و سرمایه گذاری خارجی استان مرکزی و شهر صنعتی کاوه بازدید و از نزدیک با توانمندی های کارآفرینان و صنعتگران ایرانی آشنا شدند.

شهرستان ساوه به عنوان دومین کانون جمعیتی استان مرکزی با بیش از 260 هزار نفر جمعیت از قطب های مهم صنعت و کشاورزی کشور و استان مرکزی به شمار می رود.شهر صنعتی کاوه به عنوان بزرگترین شهر صنعتی کشور با بیش از 500 واحد بزرگ و کوچک در این شهرستان واقع است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo