به گزارش برق نیوز، یک  گروه خارجی که دارای تجربیات سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نو در کشورهای مختلف از جمله ترکیه، رومانی ، اتریش ، برزیل، پاکستان، افغانستان و عراق می باشد قرار است در مرحله اول با 30 میلیون یورو، نیروگاه انرژی خورشیدی را در دو سطح 10 مگاوات و 30 مگاوات برق در یزد احداث کند.

به منظور ارائه مشاوره ها و راهنمایی های لازم  و تسریع در فرایند سرمایه گذار  این  سرمایه گذار خارجی نشستی روز سه شنبه با حضور مسئولان  اقتصادی و دستگاههای مسئول و به همت مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار شد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد در این نشست با ابراز خوشحالی از حضور هیات اقتصادی کشور اتریش در یزد بر همکاری مناسبات میان دو کشور ایران و اتریش تاکید کرد.

علی نمازی زمینه سرمایه گذاری به خصوص در بخش انرژی های نو و تجدید شونده در این استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم هرچه زودتر شاهد سرمایه گذاری هیات اتریشی در یزد باشیم.

مارتین توماس (اMartin Tomas ) مسئول گروه سرمایه گذاری اتریشی نیز در این نشست با اشاره به اینکه تجربیات سرمایه گذاری در احداث نیروگاههای خورشیدی در کشورهای مختلف را دارد، گفت: بر اساس بررسی های انجام شده، استان یزد بهترین نقطه برای سرمایه گذاری در بخش انرژی های  خورشیدی است.

همچنین در این نشست ظرفیت ها، پتانسیل ها و مشوق های قانونی سرمایه گذاری استان و همچنین زمینه ها و زیرساخت های لازم به این گروه خارجی ارائه شد.

در حال 15 شرکت بزرگ با مجوز 650 مگاوات برق نیروگاه خورشیدی در یزد در حال احداث است که اولین آن با ظرفیت  10 مگاوات تا پایان امسال در مدار تولید قرار خواهدگرفت.

منبع: یزد فردا

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo