به گزارش برق نیوز، احمدرضا سعیدی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ۳۵۰ میلیون یورویی برای احداث نیروگاه ۱۰۰مگاواتی برق خورشیدی اظهار کرد: این تفاهم نامه زمینه‌ حضور سرمایه گذاران خارجی در شهر را فراهم می‌کند و احداث این نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی در آینده‌ای نزدیک به شکوفایی اقتصاد شهرستان کمک بزرگی خواهد کرد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه احداث نیروگاه برق خورشیدی در جریان نخستین اجلاس بین المللی شوراها و شهرداری‌ها در تهران اضافه کرد: این تفاهم نامه به ارزش ۳۵۰ میلیون یورو برای بهره‌برداری از انرژی خورشیدی با شرکت‌ “ای بی پی اینترنشنال” کره جنوبی منعقد شده است.

سعیدی به علاقه مندی شرکت کره‌ای برای امضای این تفاهم نامه اشاره کرد و افزود: برخورداری شهرستان از دست‌کم ۳۲۰ روز آفتابی در طول سال یکی از دلایل استقبال این شرکت برای انعقاد تفاهم نامه با شورای شهر آران و بیدگل بود.

وی در مورد تامین مالی این طرح تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه قرار است شورای شهر آران و بیدگل ۶۰ هکتار زمین در اختیار شرکت کره‌ای قرار دهد، در مقابل این شرکت نیز وظیفه‌ سرمایه گذاری و تامین مالی نیروگاه را عهده‌دار خواهد بود و پس از شش سال آن را به طور کامل به شهر واگذار خواهد کرد.

سخنگوی شورای شهر آران و بیدگل با بیان این که پیگیری‌ها برای واگذاری زمین در جریان است، گفت: امیدواریم همکاری و هماهنگی مسئولان شهرستان به تسریع اجرای این طرح کمک کند.

سعیدی ظرفیت‌های شهرستان را که می‌توان از آن‌ها برای رشد و شکوفایی اقتصادی استفاده کرد بی‌نظیر خواند و گفت: برای پیشرفت چاره‌ای به جز استفاده‌ بهینه از ظرفیت‌های طبیعی و جغرافیایی نداریم.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo