به گزارش برق نیوز، محمود دشت بزرگ رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای  خوزستان با اعلام این خبر اظهار کرد: انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها در راستای ضرورت افزایش تنوع سبد تولید انرژی، جلب و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در صنعت برق و همچنین به منظور توسعه و شکوفایی هر چه بیشتر وضعیت اقتصادی و معیشت مردم شریف خوزستان بسته شده است .

 وی افزود : این تفاهم‌نامه‌ها در خصوص احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی فتوولتائیک و مولدهای مقیاس‌کوچک به ظرفیت 330 مگاوات و به ارزش 364 میلیون یورو با سرمایه‌گذارانی از کشورهای آلمان و اسکاتلند انجام شده است که زمینه اشتغالزایی مستقیم حداقل 290 نفر را نیز در منطقه فراهم خواهد آورد .

 مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اظهار کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها، شامل احداث 100 مگاوات نیروگاه بادی در اروندکنار، 130 مگاوات نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک در شهرهای اهواز، باوی، اروندکنار و کارون و نیز 100 مگاوات نیروگاه مولد مقیاس‌کوچک در شهرهای شادگان و خرمشهر است .

وی تصریح کرد: امیدواریم تا روند اینگونه مذاکرات که منجر به جلب و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، انعقاد تفاهم‌نامه و احداث نیروگاه‌های تولید برق جدید شده است در آینده نیز با قدرت بیشتر ادامه یابد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo