به گزارش برق نیوز، سید روزبه هاشمی اظهار کرد: تلفات انرژی برق در دو زمینه تلفات فنی و غیر فنی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه برخورد شبکه برق با درختان باعث تلفات فنی می‌شود، گفت: دستکاری کنتور، سرقت انرژی برق، معیوب بودن کنتور از جمله عوامل ایجاد تلفات غیرفنی در شبکه برق‌رسانی است.

این مسئول با بیان اینکه اکیپ‌های تست‌کننده کنتورها به بخش خصوصی واگذار شده‌اند خاطرنشان کرد: این بازرسی‌ها در بخش کنتورهای عادی به صورت 100 درصد و برای کنتورهای کارخانه‌جات سالی دوبار انجام می‌گیرد.

هاشمی افزود: سال گذشته پنج روستا با 81 خانوار و امسال سه روستا با 72 خانوار از نعمت برق بهره‌مند شده‌اند.

وی تصریح کرد: برای جمع‌آوری پایه‌های مزاحم برق در معابر روستایی و شهری اعتباری بالغ‌ بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال از طرف استاندار چهارمحال و بختیاری و 7 میلیارد ریال نیز از اعتبارات شرکت توزیع نیروی برق هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری به 200 میلیارد ریال بودجه هزینه شده طی سال 94 اشاره و خاطرنشان کرد: این در حالی است که درآمد شرکت توزیع نیروی برق از محل فروش انشعابات است که این درآمد در این استان به نسبت سایر استان‌ها کمتر است چراکه هم قیمت انشعابات و هم تعداد افراد متقاضی خرید کمتر هستند.

هاشمی با بیان اینکه اگر پست لردگان وارد مدار شود مشکل شهر گندمان نیز حل خواهد شد افزود: این مساله قطعا در سال 95 اجرا می‌شود ولی برای ما مهم این است که در فروردین‌ماه این اتفاق صورت بگیرد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo