به گزارش برق نیوز، داوود راهزادی در دیدار با مدیران و کارشناسان حوزه فنی شرکت توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در سال گذشته 57 پروژه شرکت توزیع نیروی برق در روستاهای استان اجرایی شد.

این مسئول به هزینه این تعداد پروژه اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباراتی بیش از 91 میلیارد ریال در استان اجرایی شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بیان کرد: بیش از 950 خانوار روستایی و عشایر در این تعداد پروژه و با این اعتبارات از خدمات شرکت برق برخوردار شدند.

این مسئول خدمات‌رسان تصریح کرد: کارهای زیادی در سال گذشته توسط شرکت توزیع نیروی برق استان انجام شد که از جمله آن‌ها می‌توان به احداث و ایجاد روشنایی در معابر بیش از 70 روستا در استان اشاره کرد.

راهزادی در ادامه گفت: تعویض شبکه‌های قدیمی و فرسوده از حالت سیمی به کابل‌های خودنگهدار در 150 روستا از دیگر خدمات شرکت توزیع نیروی برق بوده است.

وی افزود: برق‌رسانی به روستاهای زیر 20 خانوار یکی دیگر از اقدامات ارزنده شرکت توزیع نیروی برق بوده که در 25 روستا این کار انجام شد.

این مسئول خدمات‌رسان در استان کهگیلویه و بویراحمد به سایر فعالیت‌هایی که توسط شرکت توزیع نیروی برق استان در آینده انجام خواهد شد اشاره کرد و گفت: با اعتبارات 20 میلیارد ریالی روشنایی معابر 100 روستا را در دستور کار قرار خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد افزود: برق‌رسانی به 25 روستا زیر 20 خانوار، احداث روشنایی معابر بیش از 70 روستا و تعویض شبکه‌های سیمی بیش از 150 روستا به کابل خودنگهدار از مهمترین خدمات ارائه شده به روستانشینان این استان در سال گذشته بوده است.

راهزادی برق‌رسانی به عشایر را یکی دیگر از کارهایی دانست که برای حفظ بافت جامعه عشایری و جلوگیری از تبدیل وضعیت زندگی عشایری به روستایی و شهرنشینی بسیار مهم دانست و گفت: واگذاری تعداد 700 نیروگاه خورشیدی به جامعه عشایری نیز پیش‌بینی شده است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo