به گزارش برق نیوز، به نقل از  صبح مغان، قادر هنرمند در نشست با فرماندار بیله سوار گفت: تعداد 300پنل خورشیدی برای استفاده مناطق عشایر نشین استان توزیع خواهد شد که 60پانل خورشیدی برای عشایر شهرستان بیله سوار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: هزینه نصب هر پنل خورشیدی در هر یک از چادرها وآلاچیق های عشایر 20 میلیون ریال است که بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین شرکت برق و امور عشایر استان 85 درصد از این هزینه توسط این شرکت و15 درصد نیز به عنوان خودیاری توسط متقاضیان تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه عشایر باید مورد حمایت قرار گیرند، خاطرنشان کرد: در واگذاری پنل خورشیدی اولویت اول با عشایری است که در هیچ کدام از مناطق اسکان آنها ( سردسیری و گرمسیری ) برق وجود ندارد و در مرحله بعد به عشایری که در یکی از مناطق اسکان خود فاقد برق هستند نیروگاه خورشیدی قابل حمل واگذار می‌شود.

مديركل امور عشاير استان اردبیل افزايش اعتبارات به اين قشر مولد و محروم را خواستار شد و گفت:جامعه عشايري و روستايي از بسياري از امكانات شهرنشينان محروم هستند و با توجه به اين موضوع براي كمك و حمايت از آنها در شوراي برنامه ريزي استان و سازمان امور عشاير كشور، پيشنهادهايي در قالب سند چشم انداز مطرح شده كه از آن جمله مي توان به برنامه ريزي براي تدوين قانون ساماندهي جامعه عشايري اشاره كرد.

فرماندار بیله سوار نیز در این دیدار گفت: عشایر قشری زحمتکش و غیور هستند که همواره حامی انقلاب و نظام می باشندوتولیدات عشایر پشتوانه نظام در راستای اقتصاد مقاومتی است.

حلیم در ادامه از اختصاص تسهیلات برای عشایر شهرستان خبر داد و گفت: از محل اعتبارات خشکسالی مبلغ 7میلیارد ریال برای کمک به عشایرشهرستان اختصاص خواهد یافت .

مقام عالی دولت در شهرستان بیله سوار همچنین از اجرای طرح نصب پانل های خورشیدی در مناطق عشایرنشین شهرستان خبر داد و گفت:در این راستا 60پانل خورشیدی به عشایر شهرستان اختصاص خواهد یافت.

 

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo