به گزارش “برق نيوز” هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص مشکلات قانونی و مقرراتی جهت توسعه انرژی های تجدیدپذیر و از جمله بادی گفت: باید با برگذاری جلساتی کمبود مقررات را در این زمینه بررسی کرده و فرایندها و مشکلات مرتبط با حوزه انرژی های تجدیدپذیر را حل کنیم تا بهره برداری بیشتری از این انرژی در تامین برق کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای انجام کار موفق در این عرصه باید در حوضه ستادی وزارت نیرو شرایط را برای جذب سرمایه گذار فراهم کنیم، تصریح کرد:  بانک ها باید در این خصوص حمایت های لازم را بعمل آورند و همچنین صندوق توسعه ملی منابع ارزی مورد نیاز را تامین کند.

 فلاحتیان ادامه داد: فرایند واگذاری پروانه احداث و موافقنامه پرداخت وام نیز باید کوتاه‌تر شود و در پرتو آسیب شناسایی هایی که صورت می گیرد برنامه ریزی صورت گیرد.  

وی در خصوص برنامه برای کاهش مصرف برق ادارت در تهران اظهار داشت: در کلانشهرهایی مثل تهران که وجه غالب مصرف برق در ساختمان های اداری و مسکونی است پتانسیل های لازم باید در جهت صرفه جویی در اماکن مختلف اداری و مسکونی بکار گرفته شود لذا همه بخش ها در ساختمان های اداری و مسکونی و بخش تجاری و کسبه باید همراهی و صرفه جویی کنند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo