به گزارش برق نیوز، ناصر اسکندری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که بعد از ظهر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص اهداف ستاد افزود: تعیین تکلیف انشعابات ساختمان های مشمول ماده 8 در دستور کار است.

وی ادامه داد: پایش میزان مصرف انرژی دستگاه های اجرایی استان به منظور مصرف بهینه انرژی نیز در دستور کار است که یک سری دیتاهایی برای این امر فراهم شده است.

اسکندری گفت: طی طرحی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی توسط نیروگاه منتظر قائم در شهرستان فردیس و استفاده از انرژی مازاد آن برای پیشبرد طرح های اقتصادی و کشاورزی و صنعتی، طرح احداث مجتمع گلخانه در کنار نیروگاه از سوی این شرکت باید ارائه شود.

وی افزود: این در دستور برنامه های شرکت برق البرز نیست ولی اگر در این رابطه ابلاغی صورت گیرد پیگیری می شود.

این مسئول اضافه کرد: با همکاری کلیه دستگاه ها اجرایی زیر ساخت لازم را جهت استفاده از انرژی خورشیدی را در دستگاه های اجرایی استان فراهم آورند که در این راستا 24 واحد از این انرژی استفاده می کنند که تعدادی مسجد، مدرسه و برخی معابر شامل آن می شوند.

وی گفت: پیش بینی این است که میزان 3.5 مگاوات انرژی خورشیدی در سفر رییس جمهور مجوز بگیریم که در ادرات دولتی به صورت گسترده از این امکان استفاده شود.

اسکندری با اشاره به اینکه در قانون تاکید شده که همه ادارات 10 درصد از مصرف انرژی خود کاهش دهند افزود: استفاده از انرژی های نوین باید در دستور کار قرار گیرد و شرکت برق به عنوان مشاور در کنار آنها قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: 30 میلیارد تومان اعتبار برای بهره برداری از 3.5 مگاوات انرژی خورشیدی است که ادارات می توانند از این امکان بهره مند شوند.

این مسئول گفت: در خصوص برق رسانی به سفیدارک در ساوجبلاغ اگر در تقسیمات روستا محسوب شود برق تعلق خواهد گرفت. و همچنین با اشاره به مصوبه ارائه مجوز برق به چاه های ساوجبلاغ افزود: در صورت داشتن پروانه می توانند از امکان برق بهره مند شوند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo