به گزارش برق نیوز، به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، دوره آموزشی ممیزی و بهینه سازی انرژی در ساختمان های اداری آب و برق در شرکت توزیع برق استان برگزار شد.

مدیر گروه مدیریت مصرف شرکت توزیع برق خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزشی ممیزی و بهینه سازی انرژی در ساختمان های اداری تابعه و وابسته به وزارت نیرو خبر داد و گفت: در این دوره آموزشی 35 نفر از مدیران انرژی ساختمان های وابسته و تابعه وزرات نیرو در استان حضور داشتند.

 “محمد صدقی” با اشاره به این که آقایان: “صادقی” و “سیا زاده” دو مدرس از شرکت سابا مسئولیت تدریس این دوره آموزشی را بر عهده داشتند اظهار داشت: این دوره آموزشی بر دو محور روشنایی و ممیزی انرژی ساختمان های اداری استوار بود.

وی با بیان این که مدیریت مصارف برق ادارات در کاهش میزان مصرف انرژی در بعد ملی تاثیر گذار است تصریح کرد: علاوه بر این، ادارات و سازمان ها به عنوان نمایندگان دولت و الگویی برای مردم می توانند در فرهنگسازی مصرف انرژی موثر باشند.

به گفته “صدقی” در این نشست با تاکید بر استفاده حداکثری از روشنایی روز و ساختمان سازی های جدید حوزه اداری به شیوه انرژی سبز، کاربرد و مزایای انواع لامپ های کم مصرف و LED مورد تشریح قرار گرفت.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo