به گزارش برق نیوز در این همایش آقای مهندس علیزاده ، مدیر عامل شرکت با یادآوری اینکه شرکتهای توزیع  ، جزو شرکت های خدمت رسان بوده خواستار ارائه خدمات روانتر و آسانتر به مردم و مشترکین با استفاده از خدمات و فن آوری های نوین شده وحوزه خدمات مشترکین بالاخص کنتورنویسان را بدلیل اینکه با مردم به صورت مستقیم ارتباط دارند بسیار پر اهمیت دانستند ایشان تسلط برآئین نامه ها وتعرفه ها راجهت پاسخگو یی مناسب به مشترکین صنعت برق ،برخورد متناسب ؛ جهت  افزایش رضایت  مشترکین و غیره  را ازاهم این وظایف مامورین قرائت کنتوربرشمردند .

آقای علیزاده ،  هدف اصلی ازبرگزاری سمینار را کاهش تلفات جهادی و تعهد شرکت به رساندن تلفات به میزان مورد انتظار توانیربیان نموده و عملکرد عدم قرائت را نامطلوب و بالاتر از نرم تعیین شده توانیر (۲%) دانسته و خواستار رسیدن به نرم عدم قرائت فوق شدند .

ایشان سپس یادآور شدند که بررسی ها نشان داده در حوزه های دیگر علیرغم صرف هزینه های هنگفت جهت کاهش تلفات، خروجی کمتری نسبت به قرائت صحیح و کاستن از عدم قرائت ها دارد.

ایشان در ادامه سخنان خود  خواستار ، ارزیابی کنتورنویسان ، براساس عملکرد آنها به صورت سالانه –  عملیاتی نمودن ریمارک ها و گزارشات کنتورنویسان توسط خدمات مشترکین ، رساندن عدم قرائت به نرم ۲% تا پایان سال شدند .

در ادامه این همایش آقای مهندس رئوف حسن پور، مدیر دفتر فروش و خدمات مشترکین به بیان  مطالبی در خصوص شرح وظایف کلی مأمورین و همچنین عملکرد آنها پرداخته و خواستار رسیدن به نرم درصد قرائت مورد انتظار و نیز قرائت صحیح کنتور ها  شدند.

همچنین  آقای مهندس محمدی و احباب از همکاران مرتبط با این امر ، به  ارائه مطالبی درخصوص:  انواع لوازم اندازه گیری و مشخصات آنها – نحوه قرائت با دستگاه pdl200 و چگونگی گزارش گیری انواع گزارشات موجود در نرم افزار دستگاه قرائت پرداختند.

در پایان سمینار از نوزده نفر  ازکنتورنویسان نمونه با اهداء لوح تقدیر وجوایزی تشکر و قدردانی بعمل آمد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo