محمد حری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: همایش مدیریت تامین پایدار و امنیت انرژی با رویکرد پدافند غیرعامل با توجه به تغییر جغرافیای منطقه و تاثیری که بر امنیت پایدار انرژی دارد و بحث پدافند غیرعامل در حوزه انرژی مطرح است.

وی افزود: یکی از نیازهایی که در حوزه پدافند غیرعامل ما به آن برخوردیم تولید ادبیات تخصصی و دانش تخصصی پدافند غیرعامل در مباحثی است که در سطح کشور با موضوعات متفاوت و متنوع همراه است و به همین منظور این همایش برگزار می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان ادامه داد: این همایش در قالب پنل‌های تخصصی  و ارائه مقالات پوستری و همچنین کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود.

حری بیان کرد: برای این همایش 239 چکیده مقاله و 176 اصل مقاله دریافت شده و در نهایت پس از سه نوبت داوری که به صورت حضوری و ایمیلی، که حضوری آن در قالب سه نوبت انجام شده، مجموعاً 35 مقاله شفاهی و 59 مقاله پوستری ارائه خواهد شد.

وی اضافه کرد: همایش مذکور طی دو روز در محل تالار امام رضا شهرک نفت برگزار و این مقالات به‌صورت شفاهی، پوستری و کارگاه‌های آموزشی ارائه می‌شود، که علاوه بر آن نمایشگاه جانبی را نیز به‌همراه خواهیم داشت.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان گفت: در این همایش افتخار داریم میزبان مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری‌های سراسر کشور، مسئولانی از سازمان پدافند غیر عامل کشور، وزارت کشور، وزارت نیرو، وزارت نفت و همچنین متخصصین و کارشناسان حوزه نفت و گاز و آب و برق باشیم.

وی با بیان اینکه خوزستان پایتخت انرژی کشور است گفت: خوزستان در تامین امنیت کشور سهم به‌سزایی دارد و این سهم در گذشته وجود داشته و با توجه به اهمیتی که انرژی دارد در آینده نیز پررنگ‌تر خواهد شد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo