به گزارش برق نیوز، مدیر روابط بین الملل دانشگاه ایلام گفت: این کارگاه آموزشی در راستای اجرای تفاهم نامه سال گذشته بین دانشگاه ایلام و دانشگاه التقنیه الوسطی عراق برگزار شده است.

عامر خیری اظهار کرد: تبادل دانشجو و کارمند، انجام پژوهش های مشترک و ایجاد فرصت ها و امکانات مناسب برای دو طرف از بندهای این تفاهم نامه است که در هشت بند به امضای محمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام و ماجد حمید مجید رئیس دانشگاه التقنیه الوسطی عراق رسیده بود.

وی یادآور شد: بر اساس این تفاهم نامه دو طرف موظفند برای انجام پژوهش های علمی، ایجاد کارگاه های آموزشی و فعالیت های مشترک علمی، پشتیبانی مالی لازم را انجام دهند.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه ایلام افزود: این کارگاه آموزشی در راستای اجرای این تفاهم نامه با حضور 10 استاد از دانشگاه های بغداد، واسط و دیالی عراق به مدت هفت روز در دانسگاه ایلام برگزار شد.

خیری تاکید کرد: مدرسان این کارگاه آموزشی سه نفر از استادان دانشگاه ایلام بودند و در پایان برای استادان عراقی شرکت کننده گواهینامه آموزشی صادر شد.

وی گفت: بازدیدهای علمی از بخش های مختلف دانشگاه ایلام شامل آزمایشگاه ها و کتابخانه ها از برنامه های جنبی این کارگاه آموزشی است.

استان ایلام در مجموع 36 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که 40 هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo