به گزارش برق نیوز, سید حسین بدیعی گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری در اجرای شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و با عقد تفاهم‌نامه سه جانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان سمنان و شرکت توسعه عمران شاهرود، بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی تولید برق کشور در دستور کار این واحد دانشگاهی قرار گرفت.

وی گفت: همان‌طور که قبلاً نیز اعلام شد با توجه به رهنمود مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نیز تأکیدات دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد حرکت به‌سوی اقتصاد دانش‌بنیان و تکمیل فرآیند تبدیل علم به ثروت و همچنین در راستای ورود به چرخه اقتصادی کشور بر آن شدیم تا در بحث انرژی‌های نو وارد شویم و انشالله در ادامه عقد این تفاهم‌نامه سه جانبه شاهد ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی تولید برق کشور خواهیم بود.

وی افزود: این تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به‌عنوان مجری و پیشنهاد دهنده طرح، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان به نمایندگی از استانداری سمنان به‌عنوان مرجع پیگیری در اجرایی شدن طرح و شرکت توسعه عمران شاهرود به‌عنوان سرمایه‌گذار منعقد شد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری در این طرح در مرحله ابتدایی به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال تعیین‌شده تصریح کرد: قرار است این نیروگاه در زمینی متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به مساحت ۱۰۰هکتار و با ظرفیت تولید برق در مرحله ابتدایی به میزان ۱۰ مگاوات احداث شود که ظرفیت ۵۰ مگاوات برای مراحل نهایی نیروگاه پیش‌بینی‌شده و در این مرحله نیز  نیاز به ۲۵۰۰میلیارد ریال سرمایه‌گذاری دارد.

وی تأکید کرد: این تفاهم‌نامه می‌تواند گامی مؤثر در تولید انرژی‌های پاک و نیز تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در بخش تولید نیرو باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در ادامه افزود: در صورت همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و تحقق وعده‌ها خیلی زود می‌توانیم شاهد راه‌اندازی این نیروگاه بوده و در ادامه با اجرای این طرح، در کشور نیز الگوی مناسبی برای استفاده از انرژی‌های پاک باشیم.

بدیعی گفت: در آینده طرح‌هایی ازاین‌دست که به اقتصاد و رشد کشور کمک خواهد کرد داریم که به‌موقع از طریق رسانه‌ها اعلام خواهیم کرد.

در راستای تبدیل ایده به ثروت و استفاده از انرژی‌های نو معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از سوی رئیس این واحد دانشگاهی مأموریت اجرای طرح مذکور را در راستای اجرای طرح‌های دانش‌بنیان برعهده‌گرفته است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo