به‌گزارش برق نیوز، مدیر طرح توربین بادی ملی پژوهشگاه نیرو با اشاره به تاریخچه طرح ملی طراحی و ساخت توربین بادی ملی در پژوهشگاه نیرو گفت: طراحی و ساخت توربین بادی به سال 86 برمی‌گردد. پژوهشگاه نیرو از ابتدای تأسیس در دهه 70 در محور انرژی بادی چندین پروژه را به انجام رسانده بود که این طرح‌ها عمدتاً بر طراحی و ساخت توربین‌های کوچک و متوسط و پتانسیل سنجی مناطق کشور متمرکز بود؛ اما در سال 86 تصمیم گرفتیم که به سمت طراحی و ساخت پروژه توربین مگاواتی حرکت کنیم.

“عباس بحری” تصریح کرد: فاز مطالعات مقدماتی تعیین سایز مکانیزم و روش‌شناسی پروژه در سال 88 به سرانجام رسید و از سال 89، پروژه چهار ساله طراحی و ساخت توربین بادی 2 مگاواتی به کارفرمایی شرکت توانیر و پژوهشگاه نیرو کلید خورد.

وی با بیان اینکه فاز طراحی کامل توربین که به‌دلیل وجود تحریم‌ها تماماً بر اساس توان داخلی و توسط متخصصین پژوهشگاه به انجام رسید؛ در سال 93 پایان یافت، افزود: انعقاد قرارداد ساخت نمونه به دلیل اهمیت اطمینان از توانمندی سازنده یک ساله به درازا انجامید تا این که قرارداد مشارکت برای ساخت نمونه نخست توربین بادی ملی در آبان ماه 94 با حضور وزیر نیرو میان پژوهشگاه نیرو و شرکت مپنا مبادله شد.

بحری تاکید کرد: با توجه به تجارب شرکت مپنا در تولید محصول توربین بادی مگاواتی و تعامل دو تیم طراحی و ساخت در یک سال گذشته، مسیر اجرایی شدن مدارک فنی تولید شده در شکل مناسبی پیش رفته است و تاکنون عملیات ساخت و برپایی توربین بادی بیش از 50 درصد پیشرفت داشته است که عمدتاً به تأمین، ساخت و یا خرید اجزای توربین مربوط می‌شود.

وی اضافه کرد: کل پروژه تقریباً 70 درصد پیشرفت دارد و امید می‌رود نیمه نخست سال آینده به نقطه بهره‌برداری از نخستین واحد توربین بادی ملی برسیم.

مدیر طرح توربین بادی ملی پژوهشگاه نیرو افزود: تأمین کامپوننت‌های اصلی گیربکس، ژنراتور، کانورتر و سیستم کنترل همچنین دراختیار گرفتن زمین سایت، آماده‌سازی محوطه برپایی کارگاه موقت و نصب دکل 80 متری داده‌برداری اطلاعات باد و راه­سازی و تأمین برق با پیش‌بینی ظرفیت نهایی سایت از اقداماتی است که در سال‌های گذشته توسط پژوهشگاه انجام شده است.

بحری گفت: سایت علی‌آباد استان زنجان به لحاظ پتانسیل بادی و نیز دسترسی به نقطه مورد نظر در شرایط مناسبی قرار دارد، به طوری که متوسط سالانه سرعت باد آن بیش از 7 متر بر ثانیه است. همچنین نزدیکی سایت به بزرگراه قزوین- زنجان مزیت دیگری است و با همکاری و حمایت مسئولان استانی امید می­‌رود احداث نیروگاه بادی موجب توسعه صنعتی منطقه نیز شود.

مدیر طرح توربین بادی ملی پژوهشگاه نیرو با اشاره به اینکه توربین ملی مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و انجام شده است، گفت: در بحث طراحی توربین هم‌اکنون در نقطه ای قرار داریم که می‌توانیم توربین بادی در ظرفیت‌های گوناگون و براساس دانش کسب شده حتی متناسب با شرایط نقاط مختلف کشور، طراحی کنیم. همچنین این امکان را داریم در طراحی توربین‌های وارداتی تغییراتی را لحاظ کنیم که توربین متناسب با شرایط آب و هوایی کشور بهبود کارکرد داشته باشد.

بحری تاکید کرد: هدف از اجرای این طرح ایجاد دانش فنی در زمینه طراحی و ساخت توربین بادی بوده به نحوی که بتوانیم با بومی سازی طراحی و ساخت محصول، زمینه را برای اشتغال جوانان کشور در سطوح تخصصی گوناگون فراهم سازیم و با پوشش سهمی از بازار توربین کشور، بخش بزرگ‌تری از زنجیره ارزش را در کشور حفظ نماییم. با این رویکرد طراحی توربین ملی به گونه ای صورت گرفته است که به سهولت می­توان 65 درصد تجهیزات آن را ساخت داخل نمود و در صورت وجود تقاضای مناسب، این نسبت تا 85 درصد هم دست یافتنی است.

وی افزود: در این مسیر پتانسیل‌های مناسبی در کشور شناسایی شده به گونه ای که می‌توان با برنامه‌ریزی کارآمد کامپوننت‌های اصلی توربین شامل پره، برج، اجزای ریخته گری، پوسته‌های مرکب، ژنراتور و حتی گیربکس را در کشور تولید نمود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه مرکز توسعه فناوری توربین بادی برای آینده این است که بتواند روندی که در سالهای اخیر شکل گرفته را ادامه داده و با فراروی قراردادن سند راهبردی و نقشه راه بهره برداری از انرژی باد و تکیه بر ظرفیت‌های پژوهشی، فنی و مهندسی کشور و مدیریت یکپارچه آن، جایگاه ایران را در کنار کشورهای پیشرو در این صنعت تثبیت نماید.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo