به گزارش برق نیوز به نقل از فارس، محمود زمانی‌قمی پیش از ظهر در مراسم بهره‌برداری از سامانه کنترل از راه دور ایستگاه فوق توزیع برق منطقه‌ای باختر اظهار داشت: صنعت برق برای کشور و استان مرکزی از اهمیت بالایی برخوردار است و کشور برای توسعه صنعتی با توجه به نیازهایش در شرایط حساسی قرار دارد.

وی تصریح کرد: در شرایط پسابرجام اولین و جدی‌ترین نیاز تامین و توسعه صنعت برق است.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه در کنار این هدف بزرگ باید به نواقص الگوی مصرف توجه شود، بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد.

زمانی‌قمی خاطرنشان کرد: مصرف انرژی در ایران چندین برابر متوسط جهانی است، که در این راستا باید به سمت الگوهایی مناسب مدیریت مصرف حرکت کنیم.

وی گفت: برای تولید و تامین برق نیز باید به سمت الگوهای مناسب تولید به روش بادی که در کشورهای توسعه یافته مورد تایید است، گام برداشت.

استاندار مرکزی افزود: به منظور نزدیکی صنعت برق به ظرفیت اسمی باید تلاش جدی صورت گیرد، چرا که جدی‌ترین زیرساخت برای توسعه صنعت موضوع برق است و شهرک‌های صنعتی استان برای ساماندهی زیرساخت‌ها نیازمند به برق هستند.

زمانی‌قمی بیان داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید در تولید برق به روش الگوهای مناسب تدبیر لازم را انجام دهد.

مجتبی داودآبادی معاون بهره‌برداری برق منطقه‌ای باختر نیز در این مراسم گفت: 22 میلیارد کیلووات ساعت ترانزیت انرژی سالانه در شرکت برق منطقه‌ای باختر صورت می‌گیرد که دو برابر مصرف استان است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo