به گزارش برق نیوز، سیدمحسن مرجان مهر اظهار داشت: براساس برنامه ریزی به عمل آمده اعتبارات صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق برای یک دوره پنج ساله به 500 میلیارد تومان خواهد رسید که می تواند تحولی در شرکت های دانش بنیان ایجاد کند.

به گفته وی، اکنون 40 درصد اعتبارات صندوق دولتی است و بقیه به بخش خصوصی تعلق دارد و اینک 10 میلیارد تومان اعتبار دارد.

مرجان مهر یادآور شد: صندوق پژوهش و فناوری صنعت برق تعامل مناسبی با صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دارد و با سایر صندوق هایی که به نوعی ماهیت پژوهشی دولتی داشته باشند ، همکاری می کند.

مرجان مهر افزود: پژوهشگاه یاد شده با ایجاد زیرساخت های مرکز رشد، پارک توسعه فناوری برق و انرژی ، صندوق پژوهش و فناوری، حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمنیه تحقیقات صنعت برق را در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته مرجان مهر، پژوهشگاه نیرو امروز به جای انجام تحقیقات کاربردی و توسعه ای، به مدیریت تحقیقات پرداخته و با جریان سازی، دوره ‘ایده تا پدیده’ را در مجموعه صنعت دنبال می کند و وظیفه این پژوهشگاه با تغییر ساختاری که در وزارتخانه ایجاد شده، تقویت تحقیقات حوزه صنعت برق و انرژی است .

این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در باره بودجه های پژوهشگاه اظهار داشت : امسال در بودجه 20 میلیارد تومان اعتبارات دولتی برای این بخش پیش بینی شده بود که طی 9 ماهه گذشته ،بدلیل محدودیت های اعتباری، 35 درصد آن جذب شد.

وی اظهار امیدواری کرد: پژوهشگاه با کمک بخش خصوصی، بتواند برنامه تجاری سازی نتایج تحقیقات با زیرساخت های لازم به مورد اجرا گذارد.

پژوهشگاه نیرو در سال 1376 با اخذ مجوز سه پژوهشکده ‘ برق ‘، ‘ تولید نیرو ‘ و ‘ انتقال و توزیع نیرو ‘ از شورای گسترش آموزش عالی بطور رسمی کار خود را آغاز و در سال 1377 با اخذ دو مجوز جدید پژوهشکده های ‘ انرژی و محیط زیست ‘ و ‘ کنترل و مدیریت شبکه ‘ را نیز به مجموعه خود افزود .

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo