به گزارش برق نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان رضا غضنفری مدیرعامل این شرکت گفت : اجرای طرح تامین برق از طریق انرژی خورشیدی از سال 88 در استان آغاز شده است و تاکنون بیش از 260 خانوار ساکن در 27 روستای سخت گذر دزفول، ایذه، لالی، شادگان و مسجدسلیمان از مزایای تامین برق با انرژی خورشیدی بهره مند شده اند .

غضنفری با اشاره به اینکه نصب صفحات خورشیدی بر روی هر پشت بام خانه روستایی به ازای هر کیلووات 16 تا 18 میلیون تومان هزینه دارد، هزینه اجرای این طرح را شش میلیارد تومان اعلام کرد و افزود خوزستان پتانسیل تولید انرژی های نو به ویژه انرژی خورشیدی را دارد که علاوه بر مناطق سخت گذر اکنون به دلیل تداوم مصرف برق در مناطق شهری، استفاده از انرژی خورشیدی مقرون به صرفه بوده و در بحث تولید برق از انرژی بادی نیز هم اکنون در ماهشهر این انرژی تولید و مصرف می شود .

مدیرعامل توزیع نیروی برق خوزستان افزود در مساجد و مدارس شهرهای مختلف استان نیز صفحات خورشیدی نصب گردیده است که برای هر مسجد و هر مدرسه پنج کیلووات برق تولید می کند و توانسته روشنایی آنها را تامین نماید .

وی همچنین گفت : علاوه بر مشترکان خانگی هم اکنون برخی شهرداری ها برای روشنایی خیابان ها، میادین و پارک ها از انرژی خورشیدی استفاده می کنند .

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo