به گزارش برق نیوز، جهانگیری مدیر عامل این شرکت تولیدی گفت: در قسمتهای مختلف  فرآیند تولید اسید سولفوریک هدر رفت حرارتی و از دست رفتن گرما بیش از حد مشاهده می شود که  این موضوع  باعث از دست رفتن مقدار زیادی انرژی و همچنین آلودگی هوا هم می شود.

وی افزود: در این فرآیند با قراردادن اکونومایزرها و سوپراینترها و یا بویلر با تولید حجم بالایی از بخار، بازیافت انرژی بسیار زیادی را انجام میدهیم.

مدیرعامل شرکت تولیدی خاطر نشان کرد: افزودن سیستم  تولید برق به  بویلر طراحی شده که می تواند  بخار را در حجم  بالاترتولید  وباعث گرم شدن بخار تولید شده برای استفاده در توربین شود، تماما توسط کارشناسان  داخلی طراحی و در حال اجراست.

در ادامه حاتمی  رییس اداره حفاظت از محیط  زیست شهرستان اشتهارد گفت: شرکتهای تولید اسید سولفوریک  آلایندگی زیادی  نسبت  به  دیگر واحدهای تولیدی  دارند.

وی افزود: برای کنترل آلایندگی  این  واحدها طرحهای مختلفی  مورد بررسی قرار گرفت که آخرین راه  در نهایت به  تعطیلی واحد تولیدی می انجامید واین تولید کنندگان  و کارگران واحدهای تولیدی بودند که متضرر می شدند.

حاتمی با تاکید براینکه صاحبان صنایع موظف هستنند نسبت به  کنترل آلایندگی های  واحد تولیدی  خود  دقت داشته باشند گفت: در این پروزه با جایگزینی چیلرهای خنک کننده به جای سیستمهای قدیمی تر موضوع کنترل گرما هم به نحو احسن انجام می شود که در نهایت خروجی دود کشها که بیشترین آلایندگی را دارد  در حد پارمترهای مناسب ومطلوب محیط  زیست کاهش می یابد  و تمامی بخار،گرما و انرژی تولیدی  که  از فرایند تولید اسید سولفوریک ایجاد میشود به  چرخه  تولید بازگشته و درکاهش هزینه های واحد تولیدی و تامین برق آن  نیز کمک  قابل توجهی خواهد کرد.

در حال حاضر 4  واحد اسید سولفوریک  در شهرک  صنعتی اشتهارد فعالیت دارند که تا پایان سال 96 به سیستمهای جدید تولید برق و کاهش آلایندگی مجهز می شوند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo