به گزارش برق نیوز، مدير عامل شركت توزيع نيروي برق شيراز گفت: به همت مهندسان و متخصصان اين شركت،ترجمه تخصصي‌ترين هندبوك توزيع و انتقال برق در ايران،چاپ و آماده انتشار شده است و به‌زودي رونمايي مي‌شود.

 صحراييان در جمع خبرنگاران افزود: ترجمه و تاليف اين كتاب در ۵۰ فصل و ۱۲۰۰ صفحه بيش از سه سال زمان به خود اختصاص داده است.

وي اضافه كرد: اين كتاب توسط يك تيم ۲۵ نفره متشكل از مهندسان متخصص شركت توزيع برق شيراز با سرپرستي مهندس امين رئيس‌زاده، ترجمه ، به صورت چهار رنگ چاپ شده و آماده انتشار است.

رئيس گروه تحقيقات شركت توزيع نيروي برق شيراز نيز در خصوص اين كتاب گفت: اين كتاب ترجمه‌اي است از راهنماي اجرا و بهره‌برداري از شبكه‌هاي توزيع نيروي برق، نوشته “توماس شوميكر” و “جيمز مك” كه با همت مهندسان متخصص جوان اين شركت آماده ارائه به علاقه مندان شده است.

امين رئيس‌زاده، ترجمه اين كتاب را يك فعاليت علمي پژوهشي دانست كه از سه سال قبل توسط گروه تحقيقات شركت توزيع نيروي برق شيراز آغاز شد و امروز به سرانجام رسيده است و گفت: پس از تشكيل گروه ترجمه، با بيش از هفت هزار نفرساعت كار كارشناسي، ترجمه، ويراش، تهيه اشكال، صفحه‌آرايي و تدوين نهايي، انجام شده است.

او با بيان اينكه كتاب ياد شده، ترجمه ويرايش دوازدهم از كتاب “The Lineman’s and Cablmen’s Handbook” است، گفت: به باور مترجمان اين كتاب يكي از كتب سودمند و نسبتا جامع در زمينه شبكه‌هاي توزيع نيروي برق است كه مي‌تواند جاي خالي كتاب‌هاي تخصصي اين حوزه را پر كند.

رئيس‌زاده با تصريح اينكه حمايت‌هاي مديرعامل شركت توزيع برق شيراز، مهندس صحرائيان، زمينه‌ساز انجام برنامه‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي و ترجمه و انتشار اين كتاب بوده است، گفت: البته در جهت افزايش كيفي اين كتاب از تمام صاحب‌نظران و متخصصان حوزه برق، تقاضا داريم نظرات، انتقادها و پيشنهادهاي خود را براي رفع نواقص احتمالي به اينجانب ارائه دهند.

كتاب هند بوك توزيع و انتقال برق، قرار است در اولين فرصت رونمايي شود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo