به‌گزارش برق نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در این همایش که روز سه شنبه، پانزدهم دی ماه  درسالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو  با حضور مدیران ارشد  وزارت نیرو برگزار شد؛ مهندس چیت چیان با تاکید بر مهندسی ارزش در اجرا و بهره برداری از طرح ها اظهار داشت: با توجه  به شرایط اقتصادی کشور باید در اجرا و  هزینه های طرح ها ی صنعت آب و برق بازنگری شود.

 وی گفت وظیفه ماست که در حوزه اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم  و از هم اکنون برای عبور از پیک آب و برق آماده شویم. مهندس چیت چیان  با اشاره به توانمندی بالای شرکت های داخلی و قابلیت بالای صنعت برق کشور ؛ اظهار امیدواری کرد: محدودیت‌های موجود با کمک بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های سرمایه گذاری سرمایه‌گذاران خارجی مرتفع شود تا کوچکترین خللی در ارائه خدمات آب و برق به کشور وارد نشود.

مهندس “حمید چیت‌چیان” همچنین حاشیه برگزاری پانزدهمین همایش مدیران ارشد وزارت نیرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بودجه سال آینده در یک بند 700 میلیارد تومان برای حمایت از تولیدکنندگان برق از انرژی‌های تجدیدپذیر پیش‌بینی شده که امیدواریم مورد تصویب مجلس قرار بگیرد.

او ادامه داد: در مورد انرژی‌های تجدیدپذیر در بخش فنی برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده و در سندی که مورد تصویب دولت در مورد اهداف ایران برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای قرار گرفته، این امر تاکید شده است.
 وی تصریح کرد: ما باید در سال‌های آینده 7500 مگاوات انرژی تجدیدپذیر ایجاد کنیم و سهم انرژی‌های پاک را از تولید انرژی کشور افزایش دهیم.
چیت‌چیان با بیان اینکه در قانون بودجه سال 95 در یک تبصره ویژه این مساله مورد توجه قرار گرفته است، ادامه داد: شاید نیازی نبوده که در احکام قانونی برنامه ششم حکم خاصی در این زمینه نوشته شود، چرا که برنامه ششم منحصر به لایحه‌های ارسالی به مجلس نیست، بلکه یک سری اهداف کمی و کیفی و راهبردها نیز دارد که به انرژی‌های پاک توجه شده است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo