به‌گزارش برق نیوز، با حضور ستار محمودي قائم‌مقام و علي اکبر مهاجري معاون تحقیقات و منابع انساني وزير نيرو آيين تقدير از بانوان مخترع و نوآور وزارت نيرو برگزار شد.

در اين مراسم قائم‌مقام وزیر ضمن تقدير از بانواني که در نهمين جشنواره بين المللي مخترعين و نوآوران کره جنوبي مفتخر به کسب مدال‌ شده بودند، اظهار داشت: کسب اين مدال‌های خوشرنگ توسط بانوان وزارت نيرو، بيانگر جايگاه و اهميت ويژه بانوان در اين وزارتخانه است.

محمودی افزود: کسب مدال بسيار ارزشمند است، اما مهم‌تر از آن شناساندن جايگاه و نبوغ زنان ايراني و ارزش آن‌ها در اين کشور به ساير کشورهاي دنياست.

قائم‌مقام وزير نيرو تصريح کرد: دريافت اين مدال‌ها همچنين می‌تواند بيانگر توان و ظرفيت بالاي بانوان مشغول در اين وزارتخانه باشد که البته اميد است با همت و تلاش اين عزيزان بتوان اين توان و ظرفيت را به ساير افراد و بخش‌های اين وزارتخانه تسري داد.

محمودي گفت: اين امر طليعه کسب موفقیت‌های بيشتر و بزرگ‌تر براي اين وزارتخانه در حوزه‌های ديگر است. در واقع، کسب اين مدال‌ها بيانگر نوع خِرَد حاکم بر اين وزارتخانه است.

وي خاطرنشان کرد: خوشبختانه همواره وزارت نيرو در زمينه علمي و اجرايي از جمله وزارتخانه‌های برتر کشور بوده است و نمونه‌های آن را شايد بتوان در همين موفقيت بانوان مخترع در عرصه‌های بين المللي و يا خدمت رساني اين نهاد در سال‌های پرمشقت دفاع مقدس مشاهده کرد.

در ادامه اين مراسم، معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو نيز ضمن تقدير از بانوان مخترع و موفق در جشنواره سئول کره جنوبي، گفت: سعي و کوشش از جمله سنت‌های الهي است و بالطبع زنان موفق ما در اين جشنواره، ثمره تلاش و کوشش خود را دريافت کردند.

علی اکبر مهاجري افزود: سرمايه اصلي سازمان، سرمايه انساني آن است و بالطبع هر سازماني که بر نيروي انساني خود تکيه کند، از آن بهره مند خواهد شد. از نمونه‌های آن می‌توان به موفقيت اخير ما در کسب جايزه مهم شهيد رجايي اشاره کرد.

معاون توسعه منابع انساني وزير نيرو تأکيد کرد: اگر همين سرمایه‌های با ارزش و مبتکر در اين وزارتخانه نبودند قطعاً ما نمی‌توانستیم در زمره 5 وزارتخانه برتر کشور قرار گيريم.

وي اظهار داشت: اميد است موفقيت کنوني بانوان در جشنواره کره‌جنوبي، تبديل به يک جريان همه گير در وزارت نيرو شود.

وي افزود: وقتي بيش از 50 درصد از ظرفيت کنوني دانشگاه‌ها را بانوان تشکيل می‌دهند، می‌بایست به جايگاه و نقش ويژه آنان در توسعه و تعالي سازمان‌ها نگاهي دوباره کرد و آن‌ها را باور کرد.

در پایان این مراسم، فاطمه قیومی، مشاور وزیر نیرو در امور بانوان گزارشی از موقعیت و فعالیت‌های بانوان در صنعت آب و برق و دستاوردهای آنان در طول سه سال گذشته ارائه کرد.

گفتني است، در پايان اين مراسم به بانواني که برنده 9 مدال در نهمين جشنواره بين المللي مخترعين و نوآوران سئول کره‌جنوبي شده بودند، با اهداي جوايزي تقدير شد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo