به گزارش برق نیوز، مهندس محمودی مديرعامل اين نيروگاه با اشاره به اهميت ارتباط و تعامل گسترده صنعت با دانشگاه اظهار داشت : تحقق خودكفايي و توسعه كشور با تكيه بر دانش و تخصص مراكز دانشگاهي و نخبگان ايراني ، از اهداف اوليه انقلاب بوده و به لطف خدا و حمايت مسئولين ، هم اكنون صنايع كشورمان با بكارگيري و استفاده از دانش و تجربه فارغ التحصيلان دانشگاهي ، پيشرفت چشمگيري را در عرصه هاي مختلف داشته است .

وي طراحي و ساخت تجهيزات و قطعات نيروگاهي ، بروزرساني سيستمهاي بهره برداري و ارتقاء سطح بهره وري صنعتي توسط متخصصان نيروگاه رامين را نمونه بارزي از اين نگرش در صنعت برق كشور و عدم وابستگي به متخصصان و صنايع خارجي عنوان نمود.

مهندس محمودي تعامل نيروگاه رامين و دانشگاه شهيد چمران اهواز بعنوان دو قطب بزرگ صنعتي و علمي كشور را رويكردي مناسب در جهت اقتصاد مقاومتي دانست و اظهار اميدواري نمود با برنامه ريزي هاي صورت گرفته زمينه گسترش تعاملات علمي،پژوهشي و آموزشي بمنظور اجراي مطلوب تر پروژه هاي دانش بنيان فراهم شود .

وي همچنين فعاليتهاي پژوهشي ، آموزشهاي علمي-كاربردي و راه اندازي مركز تحقيقات برق را از مهمترين بخشهاي اين تفاهم نامه برشمرد .

لازم بذكر است نيروگاه رامين اهواز با شش واحد توليدي و با ظرفيت 1850 مگاوات ساعت بزرگترين نيروگاه بخاري كشور است و نقش مهمي در تثبيت و پايداري شبكه سراسري برق ايفا مي كند .

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo