به گزارش برق نیوز، با حضور مدیران کل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری و دفتر انفورماتیک شرکت توانیر ، مدیرعامل ، معاونین و اعضای کمیته تحقیقات شرکت برق منطقه ای سمنان و رئیس و اعضاء هیئت علمی ، پژوهشگران و تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود دستگاه سیمولاتور شبیه ساز شبکه قدرت در آزمایشگاه دانشگاه صنعتی شاهرود افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین در آئین افتتاح این دستگاه شبیه ساز شبکه قدرت ، دکتر تقوایی ، مدیر کل تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر هدف از حمایت شرکت توانیر در تجهیز بخشی از آزمایشگاه دانشگاه های سطح کشور را افزایش دانش علمی دانشجویان و پژوهشگران دانست و افزود : دانشجویان باید در کنار یادگیری مطالب علمی و دانشگاهی ، از جنبه های تجربی و کاربردی نیز خود را تقویت نمایند تا در مواقع نیاز برای پیشبرد اهداف صنعت برق، مفید باشند .

مهندس صباغ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با اشاره به کارکرد دستگاه شبیه ساز سیستمهای قدرت اظهار داشت : این دستگاه قابليت تجزيه و تحليل پديده هاي سيستم قدرت را بصورتي که در يک شبکه قدرت واقعي از مرحله توليد تا مصرف اتفاق مي افتند، دارا مي باشد.

وی افزود: اين سيستم، مدل کوچک شده يک شبکه قدرت بزرگ است که شامل ژنراتور، ترانسفورماتور، خطوط انتقال و غيره مي باشد و مشخصه هاي قسمتهاي مختلف را بصورت واقعي مدل سازي مي‌نمايد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان هزینه این دستگاه اهدایی از سوی شرکت توانیر به دانشگاه صنعتی شاهرود را حدود 2 میلیارد ریال عنوان کرد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo