به گزارش برق نیوز، سرپرست اداره امور عشایری شهرستان بدره از توزیع پنل های خورشیدی به منظور تولید برق مورد نیاز در میان جامعه عشایری این شهرستان خبر داد و گفت: در مرحله اول 107 خانوار پنل خورشیدی دریافت می کنند.

هادی رحمتی روز پنجشنبه همزمان با روز روستا و عشایر اظهار کرد: پنل های خورشیدی با توجه به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و در جهت خدمات رسانی مطلوب به عشایر توزیع می شود.

وی ابراز امیدواری کرد با توزیع و نصب پنل های آماده شده برای عشایر این شهرستان گامی مثبت برای ارائه خدمات مطلوب به این قشر برداشته و نتایج مثبت آن در فعالیت های آنان دیده شود.

رحمتی یادآور شد: هم اکنون 800 خانوار عشایری با جمعیتی بیش از سه هزار نفر که در حوزه کشاورزی و دامپروری سبک و سنگین فعالیت دارند، زیر پوشش خدمات این اداره قرار دارند.

وی تاکید کرد: با وجود نگهداری بیش از 100 هزار راس دام، سالانه یک هزار و 500 تن گوشت قرمز، سه هزار تن شیر و 200 تن سایر محصولات دامی وابسته توسط عشایر این شهرستان تولید می شود.

وی در مورد خدمات ارائه شده به عشایر گفت: توزیع آب شرب آشامیدنی رایگان بین عشایر کوچرو در تمام فصول سال، توزیع آرد یارانه ای، توزیع سوخت زمستانی و کپسول گاز، نگهداری و مرمت دائمی راه های عشایری و برگزاری کلاس های آموزشی از جمله خدمات متنوع امور عشایری شهرستان بدره است.

رحمتی با اشاره به نقش بسیار مهم عشایر و روستاییان در تحقق اقتصاد مقاومتی یادآور شد: عشایر ذخیره های همیشگی و تولید کنندگان بی ادعایی هستند که همواره با کمترین هزینه ممکن بهترین بازدهی ها را داشته و ثابت کرده اند، می توانند بعنوان خط مقدم تحقق اقتصاد مقاومتی محصولات را با صرف کمترین هزینه تولید و روانه بازار های محلی و ملی کنند.

شهرستان بدره در فاصله 87 کیلومتری ایلام واقع شده و دارای 2 بخش مرکزی و هندمینی است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo