به گزارش برق نیوز، یحیی حسین پور اعتبار مورد نیاز برای تامین پنل های خورشیدی را 4 میلیارد و50 میلیون ریال برآورد کرد و اظهارکرد: قیمت تمام شده هریک از این دستگاه ها 9 میلیون ریال است.

وی نحوه کار این سیستم نوین تولید جریان الکتریکی را جذب نیرو از خورشید دانست و توضیح داد: مصارف این نوع انرژی پاک درتامین روشنایی، تامین برق آبگرم و شارژ گوشی تلفن همراه کاربرد اساسی دارد.

مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری درخصوص توزیع پنل های خورشیدی میان عشایر استان گفت: اگرچه هزینه سرمایه گذاری اولیه پنل ها بالا و به تغییرات تابش خورشید وابسته است ولی با محیط زیست سازگاری دارد.

وی اولویت توزیع پنل خورشیدی را مدارس سیارعشایری اعلام کرد وگفت: در دوران دولت تدبیر امید تاکنون 60 پنل خورشیدی بین عشایر توزیع شده است.

حسین پور با اشاره به این که پنل های خورشیدی باعث حفظ محیط زیست می شوند، تاکید کرد: با ترغیب و تشویق عشایر در استفاده از پنل خورشیدی در تخریب جنگل و مصرف چوب در مصارف خانگی نقس بسزایی خواهد داشت.

استان چهارمحال و بختیاری با 126 هزارنفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و 600 هزار راس دام سبک دومین استان عشایرنشین کشور بعد از استان فارس است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo