به گزارش برق نیوز، محمود شهبا امروز در جلسه هم‌ اندیشی ایجاد منطقه ویژه فن‌آوری انرژی‌های تجدید پذیر در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان اظهارداشت: پتانسیل استان کرمان در زمینه انرژی‌های تجدیدناپذیر بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان در سال حداقل 300 روز آفتابی دارد که در هر روز میانگین 10 ساعت آفتاب دارد گفت: تفاوت زیاد دمای هوا در شب و روز بازدهی استفاده از این انرژی در کرمان را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان افزود: بحث انرژی خورشیدی در استان کرمان در شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، زرند، شهربابک، راور، کوهبنان و انار و شهرهای راین و ماهان پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه ورودی شهر زرند یک نیروگاه 80 کیلوواتی احداث شده است خاطرنشان کرد: در بخش متقاضیان خرید تضمینی برق 40 کیلووات برق از این طریق در حال بهره‌برداری داریم.

شهبا با اشاره به اینکه نصب سامانه 5 کیلوواتی برای مددجویان کمیته امداد در استان کرمان براساس تفاهم انجام می‌شود، گفت: 500 متقاضی در این بخش معرفی شد که 307 مورد پس از بررسی پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه کرمان بهترین نقطه برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی در کشور است و در دو سال گذشته 392 کیلووات برق از طریق سامانه انرژی خورشیدی در کرمان تولید شده گفت: اداره راه و شهرسازی با احداث یک سامانه 63 کیلوواتی و اداره آب و فاضلاب شهری با احداث سامانه 50 کیلوواتی دو اداره‌ای در استان کرمان هستند که در این بخش وارد شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان افزود: برگزاری همایش‌های جذب سرمایه‌گذار برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی در استان کرمان را از برنامه‌های آینده شرکت توزیع نیروی برق عنوان کرد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo