به گزارش برق نیوز، تویوتا موتور قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ خودروهای برقی که امکان طی مسافت طولانی‌تری دارند را به صورت انبوه تولید کند.

روزنامه نیک‌کی ژاپن با انتشار این خبر، نوشت: اقدام مذکور تغییر چشمگیری در استراتژی پرفروش‌ترین خودروساز جهان خواهد بود.

حتی رقیبانی مانند نیسان موتور و فولکس واگن قبول دارند خودروهای تمام برقی، بهترین گزینه برای خودروهای پاک آینده هستند. تویوتا اعلام کرده است با توجه به قیمت بالای باتریهای قابل شارژ و مدت زمانی که این باتریها به شارژ دوباره نیاز پیدا می کنند، خودروهای برقی را برای مسافتهای کوتاه اختصاص خواهد داد.

اما تویوتا با افزودن خودروهای برقی با قابلیت پیمودن مسافت طولانی به تولید انبوه، تغییر موضع آشکاری خواهد داد زیرا پیش از این خودروهای برقی-بنزینی و خودروهای هیدروژنی را به عنوان بهترین گزینه به جای خودروهای معمولی توصیف می کرد.

روزنامه نیک‌کی به نقل از منابع آگاه گزارش داد تویوتا اوایل سال ۲۰۱۷ تیمی برای طراحی خودروهای برقی با امکان طی بیش از ۳۰۰ کیلومتر مسافت با یک بار شارژ کامل تشکیل خواهد داد.

طرحهایی برای استفاده از پلت‌فرمهای کنونی خودرو مانند پلت‌فرم کورولا برای خودروی برقی در دست بررسی است.

تویوتا قصد دارد در سال ۲۰۲۰ فروش چنین خودروهایی را در ژاپن آغاز کند. این کشور در آن سال میزبان بازیهای المپیک خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، خودروهای برقی مانند نیسان لیف مسافت کوتاه‌تری را می توانند طی کنند و برای طی مسافت طولانی به چند بار شارژ نیاز دارند. این مسئله باعث شده جذابیت این خودروها برای خریدارانی که معمولا سفرهای طولانی‌تری دارند، کمتر شود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo