به گزارش برق نیوز به نقل از فارس، کامبیز ناظریان در پاسخ به این سئوال که در طی روزهای گذشته میزان خاموشی ها در تهران افزایش یافته است گفت: در تهران حدود 1300 فیدر تغذیه‌کننده وجود دارد که تأمین برق تهران را انجام می‌دهند، بنا به دلایلی ممکن است حوادث و اتفاقاتی برای این فیدرها ناشی از شرایط نامساعد جوی یا شرایط فیزیکی رخ دهد.

وی افزود: اگر چه شرکت های توزیع برق تهران برنامه‌های پیشگیرانه حواث دارند اما ممکن است بعضاً مشاهده شود که در ایجاد عیب در تجهیزات شبکه خاموشی دیده شود اما تاکید می کنم که قطعی های برق ناشی از حوادث است و به دلیل کمبود انرژی نیست.

ناظریان تاکید کرد:از 16 هزار میلیون کیلووات ساعت برق که به مردم شهر تهران تحویل داده می شود کمتر از یک صدم درصد آن به خاطر حوادث خاموشی رخ داده است و عدد پایینی است، بنابراین در سال جاری بالغ بر 10 درصد کاهش خاموشی برق در پی ناشی از حوادث داشتیم.

وی گفت: خاموشی مداوم برق در تهران نداریم بنابر این در تهران خاموشی برق ناشی از کمبود انرژی نداریم.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران ادامه داد:بالغ بر 30 هزار کیلومتر شبکه اصلی در تهران داریم که بعضاً ممکن است این شبکه دچار حوادث شود و نتیجه آن قطع برق می‌شود. با توجه به نرخی که در تهران وجود دارد این نرخ نسبت به سال گذشته حدود 10 درصدی کاهش یافته است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo