به گزارش برق نیوز، شرکت توزیع برق استان قزوین آماده انعقاد قرارداد برای خرید تضمینی برق خورشیدی از مشترکان تا سقف 100 کیلووات است.

 مدیرعامل شرکت توزیع برق قزوین با اعلام این خبر افزود: به‌منظور استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و مبادله توافق‌نامه با سازمان انرژی‌های نو، شرکت توزیع نیروی برق استان آمادگی دارد تا در قالب قرارداد نسبت به خرید تضمینی برق از مشترکان تا سقف ۱۰۰کیلووات اقدام کند.

سعید بهادیوند چگینی در ادامه گفت: متقاضیان می‌توانند پس از مطالعه متن قرارداد در سایت این شرکت به نشانی www.qazvin-ed.co.ir برای اخذ مجوز به‌منظور احداث نیروگاه اقدام کنند و این شرکت به عنوان خریدار در مدت ۷روز کاری موضوع را بررسی و در صورت بلامانع بودن موضوع مجوز احداث توزیع و نصب کنتور را صادر کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قزوین افزود: قرارداد یاد شده ۲۰ ساله بوده و فروشنده موظف به رعایت مفاد قانون سازمان برق ایران به‌خصوص ماده ۱۵ است.

بهادیوند چگینی در زمینه قیمت خرید برق یاد شده گفت: قیمت خرید برق تضمینی براساس مصوبه وزارت نیرو با توجه به سقف انشعاب تا kw ۲۰ به مبلغ 8 هزار ریال و تا kw ۱۰۰ به مبلغ 7 هزار ریال است. وی افزود: متقاضیان برای انعقاد قرارداد با در دست داشتن مدارک لازم به حوزه ستادی این شرکت در واحد جلب مشارکت تولید پراکنده مراجعه کنند.

منبع : دنیای اقتصاد

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo