به گزارش برق نیوز، هم اکنون بیش از یکصد مطب پزشکان متخصص و فوق تخصص در خیابان بوعلی همدان فعالیت دارد و بیماران اقصی نقاط استان همدان و حتی استان های همجوار به ناچار تردد دائمی در این مسیر را دارند.

مسیری که حالا با پیاده راه سازی امکان تردد خودروها را غیرممکن ساخته و مدیریت شهری قصد دارد در اسرع وقت با راه اندازی مسیر خودروهای برقی، به این دغدغه پایان بدهد.

شرکت دانش‌ بنیان پیشنهاد دهنده خودروی برقی متشکل از نخبگان بومی همدان مجری این طرح در خیابان پیاده راه بوعلی انتخاب شده و قرار است ظرف دو ماه آینده حداقل دو خودرو در این مسیر راه اندازی شود.

این خودروهای برقی پاک و با سیستم هیبریدی برای جابه‌جایی شهروندان طراحی و در حال ساخت است و هر یک می توانند صدها  نفر در روز را جابجا کنند.

شورای اسلامی شهر همدان با اعتماد به توانمندی محققان بومی همدان، با گروهی از استادان رشته برق و خودروی دانشگاه بوعلی سینا همدان برای ساخت این خودروها به توافق رسیده است.

برخورداری از استانداردها، حفظ کیفیت ارایه خدمات، استفاده از تجهیزات مدرن و قابلیت تجهیز به فن آوری بکارگیری صنعت برق از ویژگی های مدنظر اعضای شورای اسلامی شهر همدان در تصمیم گیری در اجرایی شدن این طرح به شمار می رود.

مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان پیشنهاد دهنده خودروی برقی در این باره می گوید: خودروهای پیشنهادی ما برای پیاده راه بوعلی برگرفته از فن آوری و تجهیزات داخلی است.

سیدمحمدرضا طوسی در نشست اخیر اعضای کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای شهر همدان افزود: در راستای استفاده از کیفیت تولیدات داخلی حتی باتری این خودروهای برقی را تولید کرده ایم و در مجموع ظرفیت جابجایی 6، هشت و یازده مسافر را دارند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا خاطرنشان کرد: در سال های آینده نیز توانایی بهره برداری از خودروهای برقی بدون راننده را در مسیر پیاده راه همدان داریم.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo