به گزارش برق نیوز, پژوهشگاه نیرو و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با هدف توسعه پژوهشهای کاربردی، گسترش تحقیقات منسجم و هدفمند در صنعت برق و انرژی کشور و ارتقاء روحيه خودباوري متخصصین این حوزه تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

این تفاهم نامه در راستای ماموریت پژوهشگاه نیرو برای گسترش تحقیقات منسجم و هدفمند در صنعت برق و انرژی کشور و به منظور ارتقای روحیه نشاط و خودباوری متخصصین این حوزه، بین پژوهشگاه نیرو و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات منعقد شد. بنابر این گزارش؛ جلسه انعقاد این تفاهم نامه در روز سه شنبه 28 اردیبهشت ماه سال جاری و با حضور دکتر محمد صادق قاضی زاده رئیس پژوهشگاه نیرو، دکتر علی عباسپور طهرانی فرد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و جمعی دیگر از مدیران و اساتید دو طرف در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

از جمله موارد مطرح در این تفاهم نامه استفاده از ظرفيت ها و توانمندي هاي دانشگاه و تشريک مساعي برای گسترش تحقیقات هدفمند اعضای هیئت علمی دانشگاه و افزایش سهم پایان نامه های کارشناسی ارشد، رساله های دکتری و تحقیقات پژوهشگران پسادکتری در توسعه دانش و فناوری مورد نیاز صنعت برق کشور می باشد.

پژوهشگاه نیرو در قالب این تفاهم نامه، از طریق انسجام بخشی و حمایت از پایان نامه ها و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی، حمایت از فعالیت های پژوهشی اساتید دانشگاه را در اولویت قرار می دهد و به منظور ارج نهادن به استادان برجسته دانشگاه و فراهم نمودن شرایط مناسب‌تر برای حمایت از تحقیقات منسجم ایشان، متناسب با تخصص های کلیدی و اولویت دار صنعت برق، کرسی های تخصصی را تعریف می نماید. مراتب استادی و کرسی های تخصصی مذکور از طریق ساز و کار تعیین شده از سوی وزارت نیرو به افراد منتخب اعطاء خواهد شد.

همچنین بر طبق این تفاهم نامه دانشگاه و پژوهشگاه تمهيدات و تسهيلات متقابلي جهت استفاده از امكانات آزمايشگاهي و كارگاهي يكديگر به منظور استفاده از امكانات و توانمندي‎هاي آزمايشگاهي و كاربردي طرفين در راستاي انجام تحقيقات علمي و عملي، طبق ضوابط و مقررات طرفين فراهم مي‎نمايند.

شایان ذکر است تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه نیرو و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در7 ماده و در دو نسخه با اعتبار یکسان به امضای طرفین تفاهم نامه رسیده و مدت آن از زمان امضاء و مبادله، پنج سال تعیین گردید.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo