به گزارش  برق نیوز، مجله “اسلیت” در گزارشی نوشت: پس از حملات تروریستی پاریس (22 آبان)، جنگنده‌های آمریکایی بیش از 100 تانکر سوخت قاچاق گروه تروریستی داعش را بمباران کردند.

 از آنجاییکه این گروه منابع مالی خود را از طریق قاچاق نفت تأمین می‌کند، این اقدام آمریکا در جهت از بین بردن منابع مالی آن انجام شد.

 اما همانطور که “نیویورک تایمز” به تازگی گزارش داد، بخشی از درآمد داعش از طریق فروش آب و برق به مردم در مناطق تحت اشغالش و جمع‌آوری مالیات تأمین می‌شود.

داعش خیلی سریع دریافته است که حکومت کردن بر یک کشور کاری بس دشوار است.

کنترل یک کشور هزینه زیادی دارد که از طریق مالیات تأمین می‌شود.

برخی وسعت مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش را هم‌اندازه‌ی بلژیک برآورد کرده‌اند.

همچنین جمعیت این مناطق بین 7 تا 8 میلیون (برابر با جمعیت ایالت واشینگتن) تخمین زده شده است. داعش برای کنترل این مناطق با جمعیت مذکور، سالانه 1 میلیارد دلار جمع‌آوری می‌کند.

این در حالیست که کشورهای دیگر با وسعت و جمعیت مشابه، سالانه نیازمند 16 میلیارد دلار هستند. آمار و ارقام مزبور نشان می‌دهد این گروه تروریستی باید راهی طولانی و دشوار را بپیماید تا به حکومت مد نظرش دست یابد.

گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد، داعش مالیاتی را برای کسانی که قصد ورود به مناطق تحت سلطه‌اش دارند، تعیین کرده است. برخی برای فروش کالاهایی مانند بستنی وارد این مناطق می‌شوند.
 
نگارنده در پایان می‌نویسد: تکیه بر جمع‌آوری مالیات برای کنترل یک کشور کار عاقلانه‌ای نیست. تجربه نشان می‌دهد تعداد زیادی از حکومت‌هایی که مالیات محور بوده‌اند با مشکل روبرو شده‌ و سقوط کرده‌اند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo