به گزارش برق نیوز، محمدامین انصاری اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین قراردادهای این شرکت در حوزه پژوهش با دانشگاه شهید چمران در خصوص ساخت سلول‌های خورشیدی است که تاکنون حدود 400 میلیون تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است.

وی افزود: اگر ساخت این پروژه به اتمام برسد، مرحله بعد آن تجاری‌سازی و تولید انبوه است که به همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و بخش خصوصی نیاز است.

انصاری تصریح کرد: اجرای این پروژه و تجاری‌سازی آن علاوه بر اینکه دانش بومی آن را در اختیار کشور می‌گذارد به حل مساله اشتغال نیز کمک شایانی می‌کند.

وی ادامه داد: نمونه آزمایشگاهی این طرح ساخته شده و ارزیابی موفقیت‌آمیزی در آزمایش‌ها از خود نشان داده است و به دنبال تجاری‌سازی و تولید انبوه آن هستیم.

انصاری با اشاره به بودجه یک میلیارد تومانی این شرکت در بحث تحقیقات عنوان کرد: حمایت از تجهیز آزمایشگاه‌هایی که درون استان فعالیت می‌کنند و عقد تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه‌های خوزستان از مهم‌ترین عملکردهای تحقیقاتی این شرکت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه‌های پروژه‌های انجام‌ شده توسط شرکت از منابع داخلی شرکت تأمین می‌شود، مشکلی در خصوص کمبود اعتبار در بحث‌های پژوهشی وجود ندارد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo