به گزارش برق نیوز، دکتر محامدپور استاد دانشکده برق و دبیر سمینار تازه‌های مهندسی برق و کامپیوتر اظهار کرد: این سمینار که در آستانه هفته پژوهش برگزار شد در 4 نشست با عناوین انرژی‌های پاک، مهندسی پزشکی، میدان‌ها و امواج شبکه برگزار شد که در هر نشست دو نفر از اعضای هیات علمی دانشکده‌های برق و کامپیوتر ریاست نشست‌ها را به عهده داشتند.

وی افزود: این سمینار از میان ده‌ها سمینار کارشناسی ارشد برگزیده شده است که با راهنمایی اساتید به منظور آشنایی عموم دانشجویان و اساتید با رویکرد ایجاد انگیزه برای تعیین و ادامه تحقیقات در آستانه هفته پژوهش برگزار شد.

دبیر سمینار تازه‌های مهندسی برق و کامپیوتر خاطرنشان کرد: بدیهی است با انتخاب سمینارهای برتر، هم دانشجویان انگیزه بیشتری برای تحقیقات پیدا می‌کنند و هم می‌توان با معرفی تحقیقات مرزهای دانش و نیز کاربردی از طریق اطلاع رسانی توسط رسانه‌های عمومی، گامی در جهت رفع مشکلات صنعت برداشت و بدین ترتیب به توسعه ارتباط دانشگاه و صنعت پرداخت.

دکتر محامدپور افزود: استقبال خوب دانشجویان و نیز اعضای هیات علمی و مشارکت آنان در این کار گروهی علمی نشانه اهمیت دادن به موضوع ارائه دستاوردهای تحقیقاتی است که می‌تواند شروعی بر ادامه و توسعه آن باشد.

وی در پایان افزود: بدون شک ایجاد ارتباط با صنعت و توسعه آن مستلزم اطلاع رسانی مناسب از طریق رسانه‌های جمعی است تا صنعت کشور بیش از پیش در جریان تحقیقات دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی قرار گیرند و البته تحقیقات کاربردی که بتواند مشکلات صنعت و فناوری کشور را پرداخته و حل کند بیشتر می‌تواند در توسعه این ارتباط کمک نماید.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo