به گزارش برق نیوز، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه از احداث 800 نیروگاه کوچک خورشیدی در روستاهای استان کرمانشاه در سال جاری خبر داد.

رشید جلیلیان با بیان اینکه این 800 نیروگاه‌های خورشیدی بر فراز بام و یا حیاط منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در استان کرمانشاه احداث خواهد شد، گفت: این نیروگاه‌ها در پی تفاهم‌نامه همکاری منعقده بین کمیته امداد و شرکت توزیع برق استان و با ظرفیت تقریبی پنج کیلو وات احداث می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه نیروگاه‌های خورشیدی در منازل آن دسته از خانوارهای مددجوی روستایی که توانایی اجرای طرح‌های اشتغال را ندارند احداث خواهند شد، یادآور شد: هزینه ساخت و احداث هر یک از پنل‌ها و سازه‌های نیروگاه‌های خورشیدی حدودا 250 میلیون ریال برآورد شده که در قالب تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت پرداخت می‌شود.

جلیلیان افزود: 150 میلیون ریال از تسهیلات اعطایی به مددجویان برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی از منابع بانکی و مابه‌التفاوت آن از محل اعتبارات امداد تامین خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت توزیع برق استان متعهد شده تا 20 سال آینده برق تولیدی از نیروگاه های برق این خانوارها را به صورت تضمینی خریداری کند.

جلیلیان اظهار کرد: در هر سال هر سازه خورشیدی حدود 9 هزار کیلووات برق وارد مدار کشوری می‌کند.معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه هدف از ساخت نیروگاه‌های خورشیدی کاهش مهاجرت مددجویان از روستا به شهر، توسعه فرصت‌های شغلی، کسب درآمد و در نهایت تولید انرژی پاک و غیرآلاینده اعلام کرد.

منبع: کیهان

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo