قاسم شهابی روز دوشنبه افزود: از فعالیت های مهم این سامانه ، ارتباط با نرم افزار های gis ، SCADA ، SCU ، AVL، و FI ، می باشد که نتایج این پروژه برای کنترل خاموشی و شاخص های قابلیت های اطمینان و کنترل تلفات نقش اساسی دارد.

وی خاطر نشان کرد : در این پروژه که برای اولین بار در کشور با هماهنگی دفتر نظارت بر توزیع توانیر ، سیستم DCU طراحی و ساخته شد به صورت عملیاتی در پست های ساری 1 و ساری 4 نصب و عملا با استفاده از این سامانه ، امکان رویت پذیری و مدیریت شبکه افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران یادآور شد : همچنین همزمان با هفته پژوهش ، سومین کتاب کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در شبکه توزیع برق با عنوان سیستم اطلاعات مکانی و نقش آن در مدیریت صنعت برق توسط مهندس فرامرز سپری مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت های برق مازندران تالیف و رونمایی شد .

شهابی با بیان اینکه فعالیتهای تحقیقاتی باید به افزایش بهره وری مجموعه صنعت برق کمک کند گفت : تحولات زندگی در عصر حاضر حاکی از گسترش روز افزون اهمیت علم و تحقیق است و از این رو کشور های صنعتی و در حال توسعه با آگاهی از نقش پژوهش در خلق فن آوری و شتاب بخشیدن به توسعه ، بیشترین توجه خود را به تقویت و ارتقای بخش تحقیق معطوف کرده است.

وی با بیان اینکه نوع و سطح فعالیت های پژوهشی یکی از شاخص های اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می شود ، گفت : موفقیت در تمام فعالیت ها به گسترش فعالیت های پژوهشی بستگی دارد و در واقع پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می آید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تاکید بر اینکه بدون انجام پژوهش ، امور آموزشی نیز از پویایی و نشاط لازم برخوردار نخواهد بوداظهار داشت : همه آن چه که به عنوان پیشرفت علوم در همه اعصار مختلف تاریخ می شناسیم حاصل تلاش افرادی است که در کار خود رویکردی پژوهشی داشته اند و ذهن پرسشگرشان همواره محرکی برای فعالیت های پژوهشی آنان بوده است.

شهابی تصریح کرد: پژوهش یا تحقیق یک روند هوشمندانه ، هوشیارانه ، خلاقانه و سامانمند برای بازگویی و بازنگری پدیده ها، رخدادها ، رفتارها و انگاشته هاست و شرکت توزیع برق مازندران به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو مجموعه صنعت برق کشور در سالهای اخیر تلاشهای بسیار خوبی در این زمینه انجام داده و موفقیت های لازم حاصل شده و مجموعه کارهای تحقیقاتی، پژوهشی، نوآوریها و ابتکارات در مراکز علمی پژوهشی کشور به معرض نمایش گذاشته شده است.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo